Red Ale v Ostravě

Red Ale je standardní svrchně kvašené pivo. Někdy se mu také říká Amber.

Barevně by mělo být něco mezi Pale Ale a Dark Ale. Ale červená má samozřejmě hodně odstínů. Na rozdíl od vídeňského ležáku, který může svou barvou trochu připomínat je však chuťově drsnější a hořčejší. Někdy z něj vystupuje charakteristická ovocnost. Vzpomněl jsem si v této souvislosti na americkou klasiku Alaskan Amber.

Shodou okolností jsem měl v uplynulých dnech možnost ochutnat pár druhů Red Ale přímo v Ostravě. V porubské Hasičárně jsem si nejdříve dal světlého 11° Hasiče. Hasí žízeň celkem dobře, chyběl mu však potřebný říz. Tak jsem se rozhodl ochutnat bruntálského ejlíka. Přímo v názvu červenou barvu, zdá se mi, neměl, avšak já bych jej do této kategorie zařadil. Chuťově skvělý. Suchý, přímočarý s charakteristickým chmelovým aromatem. Dále je na čepu Red Ale 12°ze Skřečoně. Žabák mne nikdy nezklamal (nepočítám-li poněkud nešťastný debut asi před 9 lety v Martinově) a platí to i o červeném ejlu. Prostě pivo, které se dá popíjet celý den.

Třetím produktem byla Pink Ipa Náhlá Smrt z Krásné Lípy. Název není původní – pil jsem Le Mort Subite z Belgie, avšak samotné pivo moc dobré. Jen ta barva se mi nezdála moc růžová. Ale možná na to mělo vliv hospodské osvětlení.

Tak jsem trochu svrchně zakvasil. A celkem mne to potěšilo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>