Tak, jak to má být

Úvodem nutno podotknout, že kulturní akci uspořádané 17.9. ve Skřečoni absolutně nepřálo počasí.

Když náš folko-bluesově-rockový soubor Hudební Událost dorazil k večeru do areálu místní hasičské zbrojnice, schylovalo se nebezpečně k dešti. Ten také asi za půl hodiny propukl.

Pořadatelé narychlo stavěli provizorní příspěvky a ta rozmazlenější část posluchačstva to zřejmě nakonec vzdala a odešla. Zůstalo naštěstí to zdravé jádro.

Samozřejmě, že jsem byl nejvíce zvědav na to, jaké pivo bude na minifestivalu na čepech. Naštěstí má predikce vyšla. Na dvou výčepních místech točili pravého Skřečoňského Žabáka a to v jedenáctkové světlé a třináctistupňové polotmavé verzi. Posluchači lámali krky jakoby týden neviděli pivo a nikdo si, alespoň hlučně a otevřeně na značku nestěžoval. Ta byla navíc podávaná v dobré kvalitě, i když samozřejmě v plastových (leč průhledných) kelímcích.

Každý hudebník měl nárok na čtyři kusy zdarma. To bylo slušné, ale v našem případě navíc tři z nás řídili motorové vozidlo a naše zpěvačka toho moc nevypije. Takže nakonec jsme odjížděli solidně napojeni i nakrmeni rovněž gratis uzeninami.

Vlastenectví skřečoňských mne zahřála u srdce a představil jsem si své potenciální zklamání a bezmoc, kdyby se tam čepovala desítka z Nošovic….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>