Babylon Cafe – tak trochu jiná ostravská kavárna

Rád bych Vám, milí pivníci, představil nový ostravský podnik, který mně nedávno velmi zaujal.  Jeho název je trochu zavádějící, normálního pivaře asi zrovna neosloví –  Babylón Cafe, ale o to větší překvapení vás čeká uvnitř.

Líbí se mi jejich koncept – dopoledne příjemná kavárna se špičkovou kávou a domácími zákusky se někdy po poledni postupně transformuje v útulný pivní  klub  –  na 3 pípách tam sympatická obsluha čepuje  piva z malých regionálních pivovarů a k jídlu si můžete dát nějaký ten klasický pivní mls.

Vize do budoucna je taková, že  na 1 pípě  bude stabilně na čepu  pivo  z jednoho pivovaru (skřečoňský Žabák?) a na zbylých 2 pípách se budou střídat piva z okolních malých pivovarů. Osobně jsem loboval za piva ze všech 3 pivovarů z  Karviné, které mně přijdou jako to nejlepší, co je zde v regionu k mání a v Ostravě se s nimi zatím nikde nesetkáváme.

Atmosféra  hospůdky je velmi příjemná a uvolněná, tak trochu mi to tam připomíná klub spřízněných srdcí. Dobrý dojem na mně dělá i výběr muziky – možná i proto, že alternativní rocková scéna je můj půllitr piva.

Vše podtrhuje „vintage“ design, který má šmrnc. Velkou devízou podniku  je, že vám zážitek z dobrého piva  nezkazí  cigaretový smrad.

Jako bonus můžete brát i to, že návštěvu hospůdky lze  spojit s jazykovým kurzem přímo na baru – sympatičtí mladí majitelé totiž provozují i jazykovou školu, která je  hned  v patře nad hospodou, a frekventanti, kterým se nechce nahoru, mají  k výuce vyhrazený svůj stůl u baru, což mně přijde jako skvělý důvod si doma  prosadit pravidelně „chodit na angličtinu“ J

Je skvělé, že i ve všem tak strašně opožděná Ostrava začíná pomalu dohánět  nový  trend, který je v jiných městech už víceméně mainstream – moderní gastronomie spojená s důrazem na poctivé suroviny a kvalitní provedení nahrazuje tady tak hluboce zakořeněný  bolševický šlendrián. Jen houšť a větší kapky,  Babylon Cafe je další takovou kapkou.

Na závěr ještě technická informace –  nachází se na Střelniční ulici 10/1 – je to na rohu Masarykovo náměstí, kousek od Minikino kavárny (vojkovický Koníček) a prakticky hned naproti  Absintového klubu Les (pelhřimovský Poutník).

https://www.facebook.com/babylonCafeOstrava

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u “Babylon Cafe – tak trochu jiná ostravská kavárna

  1. Velice mě potěšilo,že si autor článku přál,aby v kavárně čepovali piva ze tří karvinských pivovarů a dokonce je označil za nejlepší v regionu. Moje karvinské srdce pulsuje radostí ! Larische a Fryštátský ležák už pivaři docela znají , ale výborná piva z Albrechtického pivovaru , který funguje v Karviné, ještě čekají na slávu :-)
    Potěšen odcházím do ledničky pro skvělého PIUSE 11% . René Costache

  2. dovolím si přidat ještě tip na jednu poněkud periférní knajpu – U Oráče. Je schovaná na sídlišti v Hrabůvce a naplňuje všechny atributy sídlíštní knajpy. Nicméně mají tady dvě rotjící pípy a snaží se nasazovat relativně zajímavé kousky, které jsou občas i ze vzdálenějších destinací než jen z Vojkovic a Ostravice. Piva mění každý den a vždy aktualizují facebook. Dnes dokonce deklarovali zákaz kouření od října. Takže kdo bydí někde v okolí, tak je to jasná volba…
    https://www.facebook.com/hospudkauorace

  3. Dobrý počin! Kdo nemusí europiva a nechce chodit v centru pouze do Hobita, popř. na Fifejdy k Segalovi, je Babylon dobrá alternativa. Snad si tam pivní fajnšmekři najdou cestu, takový podnik v centru opravdu chybí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>