Český pivní atlas

Český pivní atlas – nová publikace mapující působnost českých pivovarů …..Plakát orez jpg

 

V říjnu 2014 spatří světlo světa originální nová kniha Kryštofa Materna a Jiřího Hasmana z pivního prostředí – Český pivní atlas – který se snaží reagovat na bouřlivý vývoj českého pivního trhu v konkurenčním prostředí posledních 25 let. Cílem je podrobně a přehledně popsat to, co doposud mohli čeští pivaři pouze tušit – působnost českých pivovarů zmapovanou do detailu jednotlivých obcí v rámci celé České republiky.

Nejde zde tedy primárně o minipivovary (u nichž by při rychlosti jejich zakládání v posledních letech jejich mapování v tištěné publikaci ani nemělo smysl), ale spíše o zavedené pivovary, jejichž působnost na českém trhu se neomezuje na pivovarskou restauraci, nýbrž se rozšiřuje do souvislejších regionů, které jsou již v čase poměrně stabilní, což by Českému pivnímu atlasu mělo umožnit zůstat minimálně pár let víceméně aktuální publikací zachycující současný stav.

Tímto způsobem je detailně zmapována a okomentována působnost všech velkých českých pivovarů a pivovarských skupin, ale i malých a středních regionálních pivovarů. Dalším typem výstupů jsou mapy struktury pivní nabídky v českých krajích, kde je do detailu zachycen souboj regionálních pivovarů a jejich celostátně působících konkurentů. Knihu završují specializované mapy ukazující například působení zahraničních pivních značek na českém trhu, důsledky přesouvání výroby pivních značek do jiných pivovarů v rámci nadnárodních pivovarských skupin, pestrost pivní nabídky v jednotlivých českých regionech a mnoho dalšího.

Český pivní atlas vychází z nepřeberného množství internetových záznamů českých spotřebitelů o tom, jaké značky ve kterých obcích ochutnali. Analýzou těchto dat a jejich mapovým vyjádřením tak ukazuje to, co se jednotlivé české pivovary v tvrdém konkurenčním prostředí snaží co nejvíce tajit – ve kterých regionech jsou silné a ve kterých slabé, jakou strategii volí při pokusech o šíření působnosti, případně bránění již dobytých působišť.

Knihu si od počátku října 2014 můžete buď zakoupit v českých a slovenských knihkupectvích za cenu 395 Kč, nebo objednat na stránkách nakladatelství Zdeněk Susa www.susa.cz, případně na emailové adrese cesky.pivni@atlas.cz (v tomto případě je cena 340 Kč + poštovné).

(Pro plné rozlišení klikni do obrázku)

Plakát jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>