3 Monts

Vzpomínám na jedno ze svých prvních setkání s belgickými pivy Abbey a francouzskými Bier de Garde.

Vcera jsem ve Štrasburku uviděl v obchodě sedmičku dezertního piva 3 Monts. Bude to už brzy 30 let, co jsem se s tímto produktem osobně seznámil. Objevil jsem jej v supermarketu v Bordeaux. Imponovala mi masivní láhev i úctyhodný obsah alkoholu 8,5. Cena onoho piva byla vzhledem k mému tehdejšímu platu rovněž impozantní, přesto jsem výrobek zakoupil.

Do té doby jsem se skoro cíleně vyhýbal sektům. Skoro jsem je nepil a hlavně je neotvíral, neboť si nelibuji v explozích a pyrotechnice. Když jsem s důvěrou odstranil drátek, který držel korkovou zátku, silným tlakem vytlačený špunt mi málem vyrazil oko. Mok byl však lahodný a mi velice zachutnal.

Od té doby jsem, zpočátku pouze v zahraničí tato piva vyhledával. V této souvislosti mi utkvěla v paměti zejména vynikající piva značky Unibrou z Quebeku, zvláště jejich nedostižné  desetiprocentní Le fin de monde.

Už se těším, jak si pivko večer otevřu. Po letech samozřejmě vím, jak na to.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>