Abych nevyšel ze Zwicklu….

Zwickl je německá nebo rakouská obdoba nefiltrovaného piva. Naštěstí se v pivně přátelských oblastech těchto zemí vyskytuje poměrně běžně.

V Regensburgu jsem navštívil pivovarskou hospodu v zámeckém areálu Turn und Taxis. Tento šlechtický rod zavedl již roku 1445 první pravidelnou poštovní službu a o něco později i taxíky. V Pardubicích na dostihovém závodišti navíc vykopali nebezpečný příkop.

Pivnice obrovská, Zwickl zajímavý. Postrádal charakteristickou kvasinkovou nasládlost a zdál se mi dokonce trochu do slana. Nejvíce mne však překvapilo, že po celé hospodě byla umístěna loga mnichovského tradičního pivovaru Hacker – Pschorr. Přitom regensburgský podnik vlastní pivo prokazatelně vaří. Došlo možná k výměně provozovatele. V nevlídných globalizačních časech je možné vše.

Druhého Zwickla jsem si dal v radničním sklípku v Passau. Jednalo se o nefiltrovaný ležák z Passaeer Lowenbrau. Ten již byl chuťově naprosto typický. Dalšího Zwickla snad ochutnám až doma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>