Al Chark, Barada Beer Company

Toto jsou názvy dvou pivovarů, které se prozatím nalézají na území  Sýrie.

Nemám ověřené, zdali tyto zmíněné provozovny i nadále vaří pivo. Těžce zkoušená země se zmítá v divokých válečných konfliktech už mnoho let. Teď ji devastují Turci – tupý národ, který rezignoval na odkaz otce Turků Kemala Atatürka a který neumí uvařit ani pořádné pivo (ten jejich pilsner Efes není k pití).

Jeden z pivovarů se údajně nacházím ve městě Aleppo, kde bylo před několika lety vybombardováno asi dvacet nemocnic a druhý snad v samotném městě Damašku. Vzpomínám, že asi před 15 lety nabízela CSA víkendové pobyty v oné, v té době prosperující destinaci. Bohužel jsem se tam nestačil zajet podivat dříve než nějací piloti s pitomých rozkazů.

USA opět zradily své účelové spojence, ale Donald má pravdu. Sobečtí a sebestřední Kurdové skutečně nepomohli Američanům při invazi v Normandii a dokonce ani v kruté válce Severu proti jihu. To je jako by mne můj vlastní otec viděl krvácet a nepomohl mi s argumentem, že ani já jsem mu nikterak nepomohl, když měl.svůj první srdeční infarkt. Zapomněl by však zmínit, že jsem měl tenkrát deset let a zrovna v té době jsem se nalézal v pionýrském táboře v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Přál bych si někdy ochutnat pravé syrské pivo, třeba zrovna ke smaženému sýru.

Konec obelisku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>