Asfaltový výšlap

Točené pivo ze Zámeckého pivovaru ve Zbraslavicích je možno ochutnat v hostinci Havířská bouda v Kutné Hoře-Sedlec.

Zní to jednoduše, ale realita je poněkud alternativnější. Kolínské nádraží je v plné rekonstrukci, takže tam lze pouze s bídou zakoupit platnou jízdenku, natož si dát pivo, nebo dokonce uložit zavazadlo.

Tak jsem musel svou cca 15 kg těžkou tašku smýkat do Kutné Hory. Havířská Bouda se však v žádném případě nenalézá poblíž železniční stanice. Z lesa na nedalekém kopci vykukuje věž rozhledny  – a to je přesná lokalizace dotyčné restaurace. Přímý autobus tam nejede, tak nezbývalo než šlapat. Asi 1500 metrů do kopce vede po kvalitním asfaltu a normálně bych trasu vyskákal po jedné noze, zásluhou břemen jsem si ale celkem máknul. Bylo dusno a navíc pršelo.Na Boudu jsem dorazil úplně mokrý s přesvědčením, že havířský objekt by se měl nalézat spíše někde v podzemí.

Desítka na čepu momentálně nebyla, tak jsem vyzkoušel zbraslavickou dvanáctku Hubertus.Klasika. Studený, slušně natočený mok s hezkou pěnou. Střední hořkost, a příjemné nevtíravé doznívání. Byl jsem trochu unavený, tak jsem se cítil jako na horské chatě. Kolem obědvaly rodinky s dětmi a i skupinky důchodců, kteří se tvářili jako horolezci.

Polotmavá 11 Diana měla chutný nahořklý osten, tak rovněž přišla k chuti. Další výrobky zbraslavického pivovaru se v hostinci bohužel nevyskytovaly a z webových stránek nebylo zřejmé, jestli samotný podnik disponuje vlastní restaurací.

Přestalo pršet a dolů se šlo již mnohem lépe.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>