Babylon mým pohledem

Tak jsem se tam konečně dostal. Do hospůdky Babylon na Střelniční ulici.

V pondělí jsem tam odpoledne zastihl jediného hosta, kterým byl shodou okolností můj někdejší kolega z Konzervatoře, v úterý byl nový šantán již plně obsazen. Hospůdek nabízející alternativní značky není v Ostravě v žádném případě dost, proto je každý podobný přírůstek velice vítán. Nejspíš stabilně se v Babylonu vyskytuje Skřečoňský Žabák, který  po rozpačitých začátcích (viz Martinovské pivní slavnosti před několika lety) našel své nenahraditelné místo na lokálním pivním trhu, včera byl na čepu vedle něj i karvinský Larysche, čili v Babylonu se vyskytly hned dva zástupci ze sousedního okresu. Prozatím interiér výčepu zdobí tři kohouty, proto v dohledné době nelze očekávat nějaké větší degustační orgie, přesto při přílivu kvalitního moku se můžeme slušně namlsat.

Hospoda vypadá hezky, ale samozřejmě potřebuje „zabydlet“ a získat stabilní klientelu. Osobně jsem postrádal vývěsní ceduli s názvem podniku a viditelné označení nabízených piv. Toho jsem si nevšiml ani v interiéru, jen na okně je proveden nekontrasní nápis Skřečoňský Žabák, což může spěchající pivař lehce minout. Mohla by se objevit i nějaká kýčovitější restaurační dekorace, neboť podle mne se ani dobře míněný art k českému pivu příliš nehodí.

K pivu jsou k dispozici i pivní chuťovky a v pondělí večer se zde nedomluvíte česky, neboť probíhají kurzy angličtiny. Ostatně jsme v Babylonu, pozor jen, aby nedošlo ke zmatení jazyků. Takže zazpívejme nové hospodě sborově světový hit od skupiny Boney M. Rivers Of Babylon, nebo ti umělečtěji založení Gates Of Babylon od Rainbow.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>