Barunka v časech stanného práva

Včera jsem zaslechl nadějnou informaci a hned jsem se rozjel si ji ověřit.

Porubská Barunka je zavedený podnik. Již pár dekád zpátky byl v jejich prostorách populární bufet a v patře bar III. cenové skupiny.

Před pár lety Barunka úplně změnila svou tvář. Pro pivaře je pochopitelně její současná tvář mnohem přívětivější, neboť v ní mohou ochutnat různé značky piv. Po mé prvé návštěvě před zhruba pěti lety, kdy jsem ocenil pestrost nabídky točených piv i relativní pivní gramotnost personálu, jsem byl párkrát při mých posezeních trochu zklamán. Jednou jsem nebyl spokojen s obsluhou, párkrát mne iritovalo nedostatečně vychlazené pivo.

Nicméně – v nouzi poznáš výčepního. Zvenčí včera vypadala Barunka jako typicky karanténní objekt. Zaujal mne však stůl před vchodem, kde stálo pár kusů pivního skla včetně jednoho tupláku a cedule hlásala, která piva jsou momentálně na čepu. Bylo zamčeno, ale když jsem zalomcoval dveřmi vylezla ochotná servírka a seznámila mne s aktuální nabídkou. V petkách dominoval Koníček, Dejf a Nachmelená opice. Z točených piv mne nejvíce zaujalo polotmavé ze ženklavy. Podnik byl zásoben plastovými pohárky, tak mi natočili jedno na cestu. Vypil jsem je za rohem. Přes ty zkurvené roušky se pije velice nepohodlně a člověk se mimoděk pobryndá.

Neklesejte na mysli, mí věrní pivopijové. Máme hodně nepřátel – od drobných mikroorganismů až po monstrózní vládní úředníky. Avšak dobré pivo stále žije!!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>