Císařský pivovar

Nedávno jsem projížděl autobusem kolem děhylovské knajpy U žáby, kde jsem uzřel zajímavé pivní logo.

Na druhý den jsem se na ono místo vrátil, abych to osobně ověřil. Pivní logo mělo nápis Císařský pivovar Děhylov.

Takže už i Děhylov, napadlo mne hned. U žáby do té doby tekl vedle Ostravaru a Radegastu či Plzně i Rohan. Zeptal jsem se obsluhy. Jak bývá zvykem, informace byly docela kusé. Pivovárek se bude stavět na prostranství za hospodou. Zatím se jenom upravuje terén a Císařské pivo nyní vaří v „nějakém malém pivovaru u Ostravy“. Více jsem z výčepní nedostal. Nějaké informace prý najdu na facebooku.

Zjistil jsem si telefonní číslo na základě hesla Císařský pivovar Dobroslavice (nikoliv Děhylov) a zavolal. Ve skutečnosti se jednalo o pivovar létající. Jeho název ani jméno provozovny, kde se pivko prozatímně vaří jsem ze svého konverzačního protějšku nepáčil. Stačila mi informace, že podnik bude provozuschopný někdy příští rok.

Takže další pivovarný stánek na cyklostezce poblíž Hlučína. To je více než pozitivní zpráva. A jaké to současné Císařské prozatímní pivo je? Oproti Rohanovi voňavější a dalo by se říci i lahodnější. Hořkost tak akorát, některé degustačně – aromatické alikvoty evokují poněkud nasládlejší elementy. V globále slušný ležák. Jestliže receptura opravdu pochází přímo od Žáby, tak se mi zdá docela zdařilá. Uvidíme jaké bude originál pivo z Děhylova. Už teď se těším….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Císařský pivovar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>