Comedia non finita

Latinsky jsem se pořádně nenaučil ani při svých opakovaných pobytech v Latinské Americe. Přesto doufám, že je nadpis mého článku jasný.

Hrůza, děs a panika kolem letošního mediálně protřelého viru nějak opadá. Ať hledám a surfuji jakkoliv, stále nemohu na netu najít fotografie kolabujících nemocnic a buldozérů shrabujících mrtvé na Covid 19 do masových hrobů. Tak se alespoň straší verbálně a písemně. Včera jsem četl překlad článku jakéhosi amerického odporníka, který zvěstuje, že letos přijde „nejtemnější zima“, kdy se ke Coroně přidá ještě jiná zmutovaná chřipka, spalničky, příušnice a možná i pravé neštovice a dýmějový mor.

Jde z toho strach, ale máme při dobré vůli před sebou ještě alespoň pár měsíců života. Tak se bavme i v této pohnuté době.

Mnozí vědci místo intenzivního hledání léku nebo účinné vakcíny stále objevují nové příznaky zákeřné choroby. Vedle původního suchého kašle a horeček to může být i rýma, bolest v krku, malátnost, bolest svalů,vyrážka, změna barvy prstů, žaludeční problémy a nedávno jsem zaslechl i něco o halucinacích. Coronavirus tak pokrývá symptomy většiny dnes známých chorob, které však letos záhadně zmizely.

Vedle nových příznaků přicházejí i některá nová doporučení – některá jako přímo z produkce Monty Pythona.

Ačkoliv bylo mnohokrát zdůrazněno, že dotyčný virus se nešíří zásilkami zboží – a to ani z inkriminované Číny, předevčírem jsem četl instrukci, že takovéto došlé zásilky bychom si celých 72 hodin neměli všímat. Tak jednoduše po tři dny ignorujme balík s objednanými výrobky. Když případným virům nebudeme věnovat potřebnou pozornost, možná, že na nás na vzdálenost delší než dva metry nepřeskočí, nakonec podlehnou depresi a zemřou.

Pinochet v záloze sice překvapivě připustil, že plavání v bazénu je naprostá pitomost, na druhé straně však zatížil koupání osob ve veřejných bazénech tolika restrikcemi, že běžný vodomilný občan volí spíše koupi vlastní nádoby použitelné k těmto účelům. Nešťastníci ovšem netuší, že jim bude z důvodů letošního sucha zakázáno naplnit si je vodou.

Již čtyři dny smějí bez roušky ordinovat naši logopedi. Sancta Simplicitas! Doporučoval bych tuto úlevu i pro provozovatele pantomimy.

Další převratné zjištění přišlo z našich inspirativních Spojených Států. Koronavirus se přenáší mluvením. A čím hlasitěji mluvíme, tím vyšší riziko infekce to pro naše okolí představuje. Takže hovořit pouze polohlasem nebo spíše šeptem, i když je to prý s čertem. A nebo raději úplně držet hubu a nechat naši vládu v klidu pracovat na destrukci vlastního (případně spřáteleného) národa.

Dobrou zprávou je, že hospody už jedou. Mnohé nečekají na 25. květen a spustily běžný (i když tajný) provoz již teď. Obětaví hospodští, kteří za svou troufalost riskují trest smrti dokonce umožňují ve svých prostorách i kouření postavené mimo zákon přesně před 3 lety.

Takže doporučuji zachovat si v tomto Blbistánu veselou mysl. Ta dělá v kombinaci s kvalitním pivem celé zdraví.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>