Další večer poznávání

Včera večer jsem se zase vydal do setmělého Regensburgu.

Nejprve jsem navštívil hudební klub Dudes. Hráli tam poměrně slušný bigbeat, avšak chybělo točené pivo. Nicméně herr ober mi nabidl lahvové Prősslbräu z Adlerbergu. Velice zdařilý ležáček. Hořkost nic moc, ale po celou dobu popíjení příjemný pivní ocásek, který by tento mok spolehlivě odlišoval od ostatních.

Rád bych dal i jedno tmavé, ale měl jsem před sebou ještě jeden důležitý podnik. Firma Bieretta provozuje v Regensburgu slušně zásobenou pivoteku a rovnez hospodu, která má otevřeno jen čtyři dny v týdnu od sedmi večer. Bieretta se nachází v nádherném gotickém sklepení, kde naštěstí chybí mobilní signál. Na čepu 19 druhů piv. Začal jsem opět trochu nasládlým ležákem Nittenauer. Mam na něj veselé vzpomínky už z roku 1992.

Ačkoliv v Německu poznávám zejména pivovary tradiční, v Bierettě jsem trochu ujel a objednal jsem si čtyři degustační skleničky se speciály. Rhaner Amaris byl za studena chmelený lager. Kdyby mi někdo rekl, ze je to Session IPA, určitě bych mu věřil. Tolik chmele, že až pálil v krku. O něco sofistikovanější byl Pale Ale s dlouhým názvem Aelier der Braukűnste Philantropische Geste.

Nejsilnějším truňkem večera byl 8,5% Festival Sud, což byl svrchně kvašený Doppel Bock s ovesným sladem. Signifikantní hutnost a silné malinové aróma. Typický přítel zimních večerů k dobré knize.

Nejosobitější dojem na mne udělal za studena chmelený Bock z podniku Yankee & Kraut. Silné pivo s vlastní asertivní chutí.

Takže ochutnávkový večer se mi celkem vydařil.

Ještě jsem zapomněla zmínit, že hřmotný šenkýř z Bieretty vypadal jako člen americké náboženské komunity Amish.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>