Dobrovolné přiznání ke sladkosti

Ačkoliv jsem příznivce hořkých piv, nepohrdnu ani vkusnou sladší značkou.

Město Tišnov bývalo ještě nedávno pivní pouští. Dnes se v něm nacházejí hned tři pivovary.

Vedle „městského“ pivovárku je to ještě podnik Květnice a pak minipivovar hotelu Grádo. Jak už to v současnosti bývá, piva z oněch provozoven je stále nutno i ve městě jejich původu hledat a kolem poledne máte poměrně malou šanci, že všechny značky ochutnáte v točené formě. Přesto jednodenní výlet na ochutnávku stačí.

Před pár dny jsem láhev tišnovského zakoupil v ostravské Pivní Mozaice. Byl to 11°ležák. Již při prvním doušku mne zaujala nižší hořkost moku. A na etiketě jsem dokonce dešifroval vysvětlení. Pivo je určeno milovníkům méně hořkých piv. Dává důraz na sladovost a jemným chmelením napomáhá k chuťové vyváženosti.

Skutečně. Pivo bylo celkem lahodné. Do příchuti nepronikala protivná nasládlost, avšak byl cítit kvalitní slad. Použitý chmel (evidentně české druhy) dodával truňku jemnou vůni. Možná, že bych dal přednost něčemu hořkostně brutálnějšímu, ale přesto jsem si tišnovské vychutnal. Na etiketě nebyly uvedeny údaje o IBU, avšak tipuji, že toto mohlo být tak kolem 28.

Je dobře, že u nás se vaří mnoho stylů i modifikací piva a je možno si bez problémů vybrat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>