Extra chmelené, extra nakyslé

Restaurace Jindřiška kdysi bývala 2. cenová skupina.

Čepovali tam Ostravar z 3.50 Kčs a na podlaze ležel červený koberec.

Po letech se interiér změnil, ale hospoda zůstala zachována.

Před pár dny jsem potkal kolegyni na Sokolské ulici. Nejbližším podnikem byla právě Jindřiška. Kolegyně si objednala Ostravu, já jsem chtěl okusit Staropramen extra chmelený. Kolem 11 dopoledne jsem již měl solidní žízeň, tak jsem zhruba třetinu půllitru vypil na ex. Avšak namísto extra porce chmele jsem ucítil divnou příchuť nedostatečně vyčištěných trubek. Ještě párkrát jsem se napil a nebyl jsem vůbec nadšen. Pivo nebylo příslušně ošetřeno a kdyby nebylo pasterované, měl bych podezření, že se už začalo i kazit. Naprostá zhovadilost personálu.

Nestěžoval jsem si. Nechtěl jsem poslouchat blbé výmluvy. Napil jsem se trochu Ostravaru od kolegyně, zaplatil a odešel. Na stole jsem nechlal ležet v kryglu zbytek břečky jako obžalobu výčepnického lajdáctví.

Další návštěvu tohoto lokálu si dobře rozmyslím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>