Fašisti v Melbourne a hrdina Lukašenko

Už jsem si říkal, že o vymyšleném koronaviru na pivních stránkách nebudu psát. Ale oni si začali.

Melbourne je pěkné město. Mimo jiné se tam konaly Olympijské hry v roce 1956, kdy se za vyhrocené politické situace ve Východní Evropě vzájemně zmasakrovaly týmy vodního póla Maďarska a SSSR při semifinále.

V Melbourne jsem navštívil zoologickou zahradu, u minipivovarského moku Mountain Goat jsem se seznámil z americkým pivařem Timem Gormanem a jednou jsem si za 3.60 AUD zakoupil celodenní jízdenku a prozkoumával jsem lokální tramvajovou síť. V té době také jezdila i vyhlídková tramvaj – hospoda.

Dnes v tomto krásném australském městě vládnou fašisté. Tamější vláda pod záminkou „šíření nákazy“, kdy bylo pozitivně diagnostikováno pár set osob uzavřela občany ve svých příbytcích a zakázala jim vzdalovat se dále než na 5 km. Na nákupy může z domácnosti vyrazit pouze jedna osoba. Ve státě Victoria vládne výjimečný stav a jejím obyvatelům hrozí za porušení zločinných opatření skoro likvidační pokuty. To by nevymyslela ani svatá inkvizice v dobách epidemie moru. Jak je to s ekonomikou a turistickým ruchem si lze snadno domyslet. Ostatně, celá Austrálie kdysi bývala jednou rozlehlou trestaneckou kolonií a zřejmě se po spirále vrací ke svým historickým kořenům.

Sovětský Svaz jsem nikdy v lásce příliš neměl. Ani po jeho rozpadu jednotlivým bývalým svazovým republikám moc nevěřím. Přesto jsem cestoval za pivem na Ukrajinu, do Moldávie, Arménie, Gruzie a Pobaltí a byl jsem i v samotném Rusku. Dokonce jsem vypil dvě piva i v tzv. Poddněsterské Republice.Věřím, že v bývalých guberniích vládne korupce a čelní představitelé občas vystupují skoro jako diktátoři.

Běloruský prezident Lukašenko je východnější obdoba našeho spasitele Andreje Babiše. Jeho země nikterak nevzkvétá (stejně jako u nás) a dobrého piva je tam pomálu. Pil jsem jakési „Lidskoje“ a nebylo to nic moc. Před několika lety tam instaloval minipivovar náš Pepa Krýzl.

Nicméně Bělorusové mají jednu velkou výhodu proti převážné většině světa. Jejich démonizovaný diktátor nepodlehl kvazi infekční hysterii a na jakákoliv protichřipková opatření se jednoduše vykašlal. A je to jen dobře. Prohlásil, že proti Covidu 19 je nejlepší prevencí práce na zahradě a vodka. A měl samozřejmě pravdu. „Západní demokraté“ ho samozřejmě kritizovali a předpovídali oné rozvojové zemi katastrofické scénáře. Ha ha ha. Zatímco my jsme ustrašeně korzovali prázdnými ulicemi s hadry na ksichtech a hledali konspirační hospody v Bělorusku všechno žilo normálně.Lidé běžně chodili na pivo (a vodku) a dokonce se hrála místní fotbalová liga. A výsledky? Před několika dny jsem nahlédl do statistik a zjistil, že v Bělorusku je počet aktivních nakažených ještě nižší než v neustále pronásledované a devastované ČR a počet koronavirových úmrtí při zhruba stejném počtu obyvatel je asi jen o 150 případů vyšší.No comment. Na statečné Bělorusy si žádný zkurvený Římský klub, Bill Gates nebo arcilotr Soros nepřijde! Jen to pivo by se měli naučit vařit alespoň o něco lepší.

Ještě stručná informace pro naše předposrané spoluobčany: V ČR je ke dnešnímu dni registrováno přes 4900 případů pozitivně testovaných na Covid 19. V nemocnicích je s touto smrtelnou chorobou 112 osob, z toho celých 16 (!) ve vážném stavu.

Tak šup do knajpy na pivo a NA ZDRAVÍ!!! Zejména to duševní budeme v našem boji proti naší spiklenecké vládě potřebovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>