Goro – bílý pes

Japonský TV seriál pro děti Goro – bílý pes běžel v naší televizi někdy v 1. polovině 80. let. Dílo pocházelo ze stejné kategorie zábavných programů o superinteligentních psech, které reprezentovaly hvězdy jako Rintintin, Lassie, Šarik, Bela, Bohouš, Civil, Rex nebo 101 dalmatinů. Jaký bližší název si vítkovický Hoppy Dog mohl vybrat pro svou pšeničnou ipu?

Samotný styl White IPA bude asi ryze amerického původu. Podle mne je jeho filosofie jednoduchá. Zachovat kombinaci několika aromatických chmelů stejně jako vyšší EPM a obsah alkoholu a jen trochu pozměnit sladovou složku, kde by se výrazně měla podílet pšenice. Avšak zajisté – ipa zůstane ipou. Mok voní jako ipa a celkem tak i chutná. V barvě je jakési pšeničné odstíny možno vydedukovat, případná charakteristická banánová příchuť je mocným chmelením potlačena, jisté znaky American Wheat se trochu objevují v samotné konzistenci.

Máte-li chuť na trochu jinou ipu (nebo apu) – jděte do Gora. Kynologický pivovar ve Vítkovicích měl se svou psí terminologií dobrý nápad. Příštím produktem může být třeba řezaný speciál Bílý Bim černé ucho (kombinace pšenice a žitného stoutu) nebo imitace nějakého průmyslového výčepního paskvilu s názvem „Dog´s Life).

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>