Harley Pub

Tématické motoristické restaurace už u nás nejsou žádnou vzácnější.

U nás je to například Garage v Martinově. V nedalekých Otrokovicích funguje minipivovar Harley Pub. Do Otrokovic jsem poprvé na pivo zajel před několika lety, kdy tam v hospodě poblíž nádraží točili pivo Zlínský Švec, které se však tenkrát ještě nevyrábělo ve Zlíně.

Harley Pub leží rovněž poblíž uzlové železniční stanice. Restaurace vypadá pěkně, i když díky stylovým dekoracím na mne působila poněkud kýčovitě. Aparát na vaření piva přímo poblíž pípy. U ní se potloukalo pár řádně potetovaných motorkářů v tričkách s logem provozovny.

Objednaná desítka Popper byla natočena rychle. Dobrá teplota, i když v chladnějším a deštivém počasí má i ortodoxní pivař někdy pokušení se rouhat, vkusný říz a na počich příjemné aróma. Hořkost tak akorát a hlavně mi imponovala svébytná příchuť. Taková ta nachmelená hlína, ne úplně tak ušlechtilá, kterou mívají ta má zamilovaná „hliněná“ piva, která jsou však velmi vzácná, ale spíše taková přátelská a inspirativní prsť. A jak je to správné – velice podobně chutnala i světlá 11°.

Polotmavé jsem vynechal, ačkoliv mohlo být zajímavé, zdali se otrokovický charakter promítá i do „Vídně“. Dvanáctka byla poměrně hutná a díky své uměřené, leč hojné chmelovitosti přístojně pitelná. Na takové pivo bych si rád občas zašel, kdyby toto město nebylo tak trochu z ruky.

Z Harley Pubu jsem měl podobný pocit jako z martinovské Garage. I Motoristé mají k dobrému pivu poměrně blízko. Jen ten limit alkoholu v krvi by se měl zvýšit na 0,8 jak je to například v Kanadě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>