Hrdinové naší doby

Bloumal jsem po přírodě a uvažoval jsem, kde sehnat ingredience k výrobě nějaké účinné výbušniny či AK 47. A jak se dostanu do Strakovy Akademie.

V Proskovicích uzavřená hospoda U Psoty mi opět připomněla kataklysmatickou realitu.  Zločinci nám odřízli cestu k pivu! Neuklidnilo mne ani vědomí, že mám doma ulité dva lahváče. Kdoví? Možná budou poslední.

Poblíž železniční stanice Jistebník jsem zahlédl pár lidí s půllitry v rukou. Rychle jsem se rozhlédl okolo sebe. V blízkosti žádný ostřelovač ani příslušník armády ve skafandru. Že by zde byl vážně reálný zdroj? Restaurace U Matěje je předpisově uzavřena. Ale malé okénko vydává jídla a rovněž pivo! Za 28 Kč dostávám ostravskou 12° natočenou do plastového pohárku. Normálně bych to nevzal do huby, ale za daných okolností je tento mok pro mne přímo manou nebeskou….

Včera jsem se šel projít k řece Odře. Cesta nepříliš romantická, leč počasí mi přálo. Za týden možná bude zablokovaná obrněnými vozy zn. Pandur. Ještě projít okolí někdejších Benátek a pak zpět na sídliště. Poblíž Segala posedává na lavičkách pár osob s točeným pivem. Který hrdina takto pomáhá žíznivé a deptané veřejnosti? Je to pizzerie U Honzíka, se kterou jsem sice měl pár negativních zkušeností, ale v současnosti je pro mne svatým chrámem a světélkem v temnotě.

Na čepu pouze Mustang 11°, ale v euforii si dávám hned dvě.

Možná, že dnes tyto dobrodince zašlápne okovaná bota naší fašistické a veskrze neschopné a věčně tápající vlády. Věřím, že v případě přežití bude následovat čas zúčtování.

Dobrou noc a pevnou naději….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Hrdinové naší doby

  1. Až skončí tahle pandemie, bude tady další vlna zavírání pivních podniků, protože tu bude mnoho lidí nezaměstnaných a Ti se rychle přeorientují na lahváče v akci.
    Ti borci, co bouchali piva od padesáti korun výš, jsou první na řadě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>