Italské bio pivo

Asi po roce jsem zašel do Kauflandu. A náhodou jsem tam objevil italské bio pivo.

Krabice s exotickým mokem se nalézaly poněkud dále od pivních regálů a na první pohled malé 0,30 l (nikoliv 0,33) flaštičky lahváče ani příliš nepřipomínaly.Identifikoval jsem tři druhy: Blond Ale, Amber Ale a IPA.

Zlatá střední. Zakoupil jsem si jedno polotmavé a večer je řádně otestoval.

Mok byl nepasterovaný a rovněž nefiltrovaný. Přesto jeho expirace byla až v lednu 2021. Buďto se v roztoku nacházejí již mrtvé kvasnice (ty by však byly zlikvidovány právě pasterizací) nebo byla použita metoda pomoci CO 2, o které mi jednou vyprávěl jeden belgický kolega žijící v ČR.

Barva měděná, celkem slušně zakalená. Vůně poměrně příjemná. Při prvním napití mne upoutal poměrně vysoký obsah kysličníku uhličitého. Skoro jakoby mi v pivu někdo rozpustil půl tablety kyseliny ascorbové. Po poměrně brutálním nástupu následovala smířlivá, spíše sladová příchuť. Chmel byl v onom ejlíku cítit celkem intenzivně, nicméně italský truňk nebyl převoněný. Doznívání homogenní, středně dlouhé.

Třetinková míra dělala s onoho silnějšího piva (5,6%) jakýsi aperitiv, o kterém si myslím, že se docela povedl. Pivo stojí v Kauflandu 39 Kč, ale snad je tam časem naděje na určitou slevu.

Mezi jisté stereotypy patří i tvrzení, že italské pivo je obecně sračka. Já však, zejména po mé poslední návštěvě této země v roce 2014 konstatuji skoro opak.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “Italské bio pivo

  1. Jediný zatím otevřený Globus Fresh je na sídlišti v Pardubicích, tak jedině, jestli to tady čte někdo z Pardubic, mohl by poreferovat, co tam mají za piva. Já jezdím pro piva do Globusu v Čakovicích a tam jsem italské pivo neviděl.

  2. Jo jo, Mastri Birrai Umbri je jejich nápis na etiketě, objevil jsem je v Kauflandu před půl rokem a za tu dobu nebyly zlevněné snad ani jednou, nebyly špatný, ale ani tak dobrý, abych je za tu cenu koupil podruhé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>