Jenom na skok

Blížím se ke Kurníkšopěhospodě, ale nemám moc času. Tak jenom na skok….

V nabídce je IPL z nového pivovaru Kos v Brně. Prakticky je to prý bývalý Lucky Bastard v novém rouše.

Onehdy jsem okusil jejich ležák a docela mne zaujal jako pivko, co si na nic nehraje a nenutí konzumenta moc přemýšlet. Některé ležáky ochucené americkým chmelem chutnají jako ipy, avšak Kos mi připadal celkem chuťově vyrovnaný, i když komplexnější nežli zmiňovaný ležák. Dal bych i velké, ale přece jen nemám moc času.

13° Märzena z Kozlovic si dávám jen jako vzorek. Nic moc mi to neříká. Zbytečně sladký (možná hlavně po tom IPL) a cítím máselnou příchuť diacetylu. Stejný styl od Dromedára mi připadá mnohem lepší.

Jasnou volbou je Red Ale z kunratického Muflona. Hořký mok s jemným aromatem mne odnáší daleko do prostor Alaskan hotelu v Juneau, kde jsem rád popíjel oregonský truňk podobného charakteru Mirror Pond Ale. Všechny Kunratice mi zatím velmi chutnaly.

Na závěr ještě zběžná revize 12°Rychtáře, která je pro mne již 35 let konstantní pivní klasikou. Značka odolala nejrůznějším reformám, vlastníkům i fúzím a kupodivu ani čínská firma, kde se angažuje kazisvět Tvrdík (který teď dokonce fušuje i do fotbalu) jí prozatím nedokázala úplně zničit, což se však nedá tvrdit o Jihlavě, Klášteru nebo Černé Hoře. Rychtář je stále ještě relativně hořký a vydržely v něm téměř zázračně ještě stopové prvky charakteristické příchuti z 80. let.

Pokračoval bych v testování, ale jsem tu jen na skok, neboť nemám moc času….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Jenom na skok

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>