Jižní Čechy opět v pivotéce

Ze Zvíkova se Jiří Štverka vrátil nadšený. Jeho pivovárek z Hobitu získal v celostátní tradiční soutěži minipivovarů 2. místo v kategorii světlých ležáků. Gratulujeme. Z Jižních Čech se však v žádném případě nevrátil s prázdnou. Přivezl baterii petek ze Zvíkova a vzorek piva z nového podniku v jihočeských Chotovinách.

Pivovarský dvůr Zvíkov funguje nepřetržitě už od roku 1994. Je to jeden z prvních provozoven tohoto druhu, který začal u nás experimentovat se svrchně kvašeným pivem. Jeho vlajkovými plavidly jsou ležáky Zlatá Labuť a pšeničňák Zvíkovský Rarášek. Premiéru v pivotéce má jeho pšeničné pivo s příchutí divokých malin Červený Rarášek.

Pivovar Mayzus z jihočeské obce Chotoviny je vlastně na naší pivní scéně letošním nováčkem. Prozatím má v repertoáru světlý ležák a vídeňský speciál s numerickým názvem 1913, což je letopočet vojenského cvičení rakousko-uherské armády, které proběhlo poblíž katastru obce.

Pivo z obou pivovarů můžete ochutnat na Velikonočním festivalu minipivovarů 5. a 6. dubna v Garáži v Martinově, chcete však v onu dobu již popíjet vzdělaní je třeba zavítat do naší pivotéky a alespoň pár láhví ochutnat. Srdečně zve management.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>