Kde je zakopaný PES?

Zatím nikde, ale vězte, že se to brzy dozvíme.

Někdy v polovině 80. let, krátce před zahájením „pěrestrojky“ v hodině skladby filosofoval můj profesor Podešva o krizi socialistického zřízení. Použil přitom werichovské rčení: „nechte to vyhnít“. Bylo to v čase, kdy málokdo u nás doufal a nebo si dokonce připouštěl jakoukoliv pozitivní změnu v politické orientaci země v představitelné budoucnosti.

Zločinný režim vydržel 42 let. Avšak v jeho závěru začala rychlá koroze a nakonec pád.

Současná hrůzovláda mafiánských oligarchů ve spolupráci se zaprodanými zdravotníky a hygienickým kartelem nemá šanci na delší existenci. Situace, kdy ministerstvo zdravotnictví místo úsilí o dostatečnou a kvalitní péči o nemocné již skoro rok buzeruje zdravé a pracující je obdobou tzv. „nové doby“, kdy host vyhazuje z hospody číšníka.

Naštěstí již dostatečné množství bdělých občanů, jimž není osud jejich vlasti lhostejný, plány a záměry fušerské vlády prohlédlo. Zejména se jedná o drobné živnostníky a jiné OSVČ, jímž fašistický režim zrušil podnikání bez příslušných kompenzací. Svými vizemi se už loupežničtí papaláši příliš netají. Nahnat tyto lidi, kteří díky této politice zkrachují do fabrik a montoven. A co bude z jejich provozovnami? Je jen otázkou času, kdy monstrózní Agrofert koupí první pivovar.

Hnutí Chcípl PES vzniklo jako reakce na státní šikanu a nekompetenčnost, bezradnost a neschopnost státního, mimochodem skvěle placeného aparátu. Do včerejška se k němu připojilo 709 subjektů a dalších 387 podporovatelů. V poměru k počtu obyvatel ČR není toto množství možná nikterak oslňující, leč základy byly položeny.

Včera ve 14 hodin se na Staroměstském náměstí v Praze konala demonstrace Chcíplého PSA, které se účastnilo dle oficiálních zdrojů zhruba 3000 osob. Je to velmi málo proti únoru 1948, ale alespoň se něco děje. Účastníci měli jasno. Vyzývali vládu, aby neprodleně znormalizovala situaci, která se stává nesnesitelnou a když už dlouhodobě hodlá omezovat daňové poplatníky v podnikání, ať za to adekvátně zaplatí. 500 miliardová sekera letošního rozpočtu jaksi sublimovala a kompenzace za zničené živobytí stále jaksi chybí. Demonstranti naštěstí kašlali na scestná nařízení vlády, sešli se v počtu vyšším než povolené dvě osoby a sundali z hub i zotročující hadry. Na akci dohlíželo prý 200 policistů, připraven byl i těžkooděnecký pluk, tak proslavený v roce 1989 a nejspíš i pěkně početná sebranka provokatérů a práskačů, kteří údajně měli později poskytovat údaje k plánovaným trestním oznámením.

Čas běží a věřme, že se proberou časem i retardi, kteří i nadále podle K. Kryla „ryjou držkou v zemi“ a čekají, že je arogantní činovníci, kteří tyjí  z jejich daní zachrání před zmedializovaným virem.

A také osobně doufám, že naši vlastizrádci už zachytili zprávy z USA a na svých drahých a většinou nezasloužených postech se již nebudou cítit až tak úplně bezpečně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u “Kde je zakopaný PES?

 1. Ve shodě s předpisateli: ač se s některými názory autora Martina (občas!) nemusím shodovat, rád léta tuten blog čtu a i když sem přispívá, pro někoho možná početně omezená parta lidí, netrousící svá moudra pravidelně pod každý článek, jsem za něj rád. Klausovskou (parafrázovanou) radu „založte si svůj blog atd.“ dávat nebudu. :-)

 2. Česko 2029. Činnost ukončila poslední papírově fungující restaurace. Bohatý majitel ji měl už od založení jen jako splnění svého snu z mládí ne jako zdroj obživy a snažil se jí uchovat. Naposledy byla otevřena při krátkém uvolnění lockdownu na tři týdny v červenci až srpnu 2026. Do zpráv se Restaurace Na Růžku dostala ještě v lednu 2028, kde při zásahu speciálních jednotek proti ilegální oslavě narození vnuka majitele zemřel jedenáctiletý syn jeho přítele po zásahu plastikovým projektilem.

  Obyvatelstva stále ubývá. Vzhledem k povinným rozestupům je 90% lidí mladších 40 single a většina dětí se narodila na Státní reprodukční klinice Romana Prymuly, který se v letech 2024 -26 stal nejbohatším člověkem v zemi. Jenže ženy ztrácejí chuť si potomky pořídit a tak klinika se propadla v posledních letech do hluboké ztráty. Vzhledem k nezájmu se uvažuje o zrušení instituce manželství pro muže a ženy, po intervenci antiskriminačního soudu zůstala v návrhu zákona zachována možnost uzavírání sňatků pro LGBT páry.

  Znalosti dětí, opouštějící devátou třídu distanční výuky, odpovídají znalostem čtvrťáků roku 2019. Jak vyplynulo s virtuálního testu mládeže, který loni provedlo ministerstvo dálkového vzdělávání, mládeže a on-line her. Uvažuje se o zjednodušení pravopisu, který děti na distanční výuce nezvládají, například by mělo být zrušeno písmeno Y nahrazeno ve všech případech měkkým i.

  • …..na Babišově náměstí (někdejší Václavské náměstí) před zdevastovanou budovou Panromského muzea hoří ohně kolem nichž křepčí Afroameričané, Afroevropané a Afroasiati. Novým obyvatelům Prahy se za pár let podařilo vše okolo zničit a zkonzumovat a nyní se věnují kanibalismu. Poslední enkláva lidí bílé rasy je držena v přísně hlídané rezervaci na Falklandských Ostrovech a ztrácí reprodukční schopnost. Úředními jazyky v Brazílii se nově stanou kofánština a šuarština. Probíhá schvalovací proces uznání 1328. sexuální identity. Jedná se o osoby s orientací „Hermafrodite Rusty Centrifuge“ čili o trojnásobné transsexuální obojpohlavníky, které vzrušuje blízkost rezavé odstředivky na mléko. Jen na Americkém kontinentě se jedná minimálně o dva jedince…
   Nejsou to dobré vyhlídky. Pevně věřím, že dříve nás zahubí milosrdná žízeň.

  • Když jsem četl tenhle příspěvek, tak se mi chvilku chtělo blejt, chvilku jsem se ušklíbal, ale taky chvilku bavil. Tohle je ten nejčernější scénář, nejsmutnější pokračování thrilleru dnešních dní, tohle už je horor. ALE, kdybychom se vrátili v čase (pro změnu sci-fi) a dali v roce 1933 voličům Ády Hitlerů přečíst noviny z roku 1946, tak by se možná taky usmívali, ušklíbali a taky by se jim asi chtělo blejt.
   Doufám, že ADMIN nemá stroj času a zlomyslně se nebaví přepisem Andrejových novin z roku 2029. Nemalujme čerty na zeď a pojďme si zase „povídat“ o krémové pivní pěně, o vůni sladu, o poloranném červeňákovi a o českých hospůdkách, které nám za CHVÍLI zase otevřou (kurva už na furt).

    • Já vím, že se TO samo nespraví a ozývat se MUSÍME, ale když mě u vět „Česko 2029. Činnost ukončila poslední papírově fungující restaurace.“ opravdu trochu natáhlo na blinkání :-) :-) Nechtěl bych se toho dožít. Já vždycky u čepovaného piva v restauraci úplně vypnu ten svůj zaprášený mozek a totálně zrelaxuji. Lahváč doma mě tolik nezklidní, neuvolní. Nechci APOKALYPSU 2029. :-) :-)

 3. Jak moc vás baví psát články, na něž nikdo nereaguje?
  Nemíváte aspoň občas pocit zmaru, osamělosti či zapomnění?

  • Jsem protřelý grafoman, o čemž svědčí má novinářská praxe, tři vydané knihy a více než 1700 článků na těchto stránkách.
   V dětství jsem si psal deník, který nesměl číst nikdo jiný. Stejně tak si dnes píšu víceméně pro sebe, shromažďuji informace, ke kterým se mohu vracet a jestli na mé články někdo zareaguje, mohu s ním diskutovat. Ve volném čase si dělám, co mne baví a hlavně si neříkám domýšlivě „influencer“.

   • I když nikdo nereaguje, tak to ještě neznamená, že i nikdo nečte. Za sebe můžu napsat, že čtu KAŽDÝ JEDEN článek na těchto stránkách. Nemám však potřebu vyjádřit se ke všemu (doslova ke všemu), co přečtu. Přesto jsem zvědavý na každé nové povídání – psaní o pivu. Jak zareagovat na článek o zakopaném PESovi? Co dodat? Těším se, až tohle všechno jednou skončí a dáme si v klidu čepované pivo (bez testů a očkování), nebo si bez testů a bez očkování vyjedeme do ciziny. Bojím se, že to bude trvat dlouho, ale snad se toho dočkáme…

  • Na článek aspoň někdo občas zareaguje, ale co by pak měli říkat lidi, kteří píšou knihy a nemají žádnou odezvu, jestli je někdo četl:-)

   • To je pravda. Vodítkem může být aspoň orientačně počet prodaných výtisků, avšak toto není v žádném případě dostatečně interaktivní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>