Kdo se bojí, nesmí do výčepu

Letošní povodně se již nějak překonaly (zatím bylo asi jen 8 mrtvých)a rovněž jsme si  zvykli na nedávno rostoucí drzost barevných (a bílých fanatických sluníčkářů), kteří prohlásili Churchilla za rasistu a chtějí stáhnout z oběhu jeden z nejzdařilejších amerických filmů Forrest Gump. Média se tak opět vrací ke starému a hlavně osvědčenému Covidu 19.

Kvazi pandemie u nás postupně ztrácí svou sílu. Otvírají se obchody i hospody a někteří nemocní získávají odvahu vypravit se k lékaři. Škody, které za posledních pár měsíců svéhlavě napáchala naše nekompetentní a diletantská vláda budeme sčítat ještě dlouho, ale nakonec – život jde dál.

Tento fakt však jistě není přijatelný zdaleka pro všechny. Proto se kdosi pokouší ještě na poslední chvíli celkem pozitivní vývoj zvrátit. Asi tři dny před posledním „rozvolněním“ náhle začaly růst počty „nakažených“ a to až na apokalyptických 305 případů denně. Asi 90% těchto incidentů pocházelo z karvinských šachet. Přesto státní  podnik stále fárá a internet je pln ponurých predikcí. Karvinsko se obává kolapsu zdravotní péče! Na Třinecku je registrováno celých 70 případů „nákazy“, ve FM 19. Starosta Bohumína protestuje proti jakýmkoliv plošným „opatřením“ ze strany státu, potažmo hygienických stanic, neboť v jeho městě se nachází jen asi 5 pacientů.

V Liberci kvůli 3 (slovy třem) pozitivním testům zavřeli 100 zaměstnanců firmy Juncker do karantény a podnik o 270 zaměstnancích je prý na tři týdny uzavřen. Věru chytrá karanténa. Do bude na Úřadech práce živo!

Od prvního července již není nutná „rouška“ ve většině vnitřních prostor a v MHD. Přesto jsou mnozí obyvatelé Ostravy zmateni. Informace jsou nejasné a zřejmě málokdo nově nastaveným pravidlům rozumí. Ještě včera jsem viděl v autobusech MHD skoro 50% lidí se zakuklenými ksichty. Mnozí si zřejmě na ty nefunkční a škodlivé textilie zvykli jako na nový módní doplněk a já doufám, že jim ony hadry přirostou k hubám.

Asi nejintenzivnějším strašákem v současnosti je naprosto zbytečná amatérská a drahá světová zdravotnická organizace WHO. Predikuje temný podzim, další vlny „pandemie“, nemožnost léčby, nefunkčnost případného očkování a zánik světa. Některé perličky o tom, jak se díky Koronaviru stane z mongoloidního Číňana negroidní černoch nebo jak se zákeřný virus ukrývá léta ve varlatech, aby jej neodhalil imunitní systém jsou obzvlášť povedené a já se chystám literárně je zpracovat. Mnozí odborníci mají věštecké schopnosti na úrovni Nostradama či Baby Vangy a již v dubnu nás děsili, že Covid 19 nám zkrátí život minimálně o 20 let.

Podle nejčerstvějších statistik je v současnosti v celém světě infikováno asi 10 800 000 lidí. Z toho se již přes 6 100 000 vyléčilo. Na komplikaci Covidu údajně zemřelo                514 000. Podle Pandemického plánu ČR z roku 2011 se epidemie vyhlašuje i regionálně na úrovni krajů, když počet nakažených dosáhne 1600 případů na 100 000 obyvatel. Letošní státní armagedon probíhal již při počtu 16. Poměrně často onemocní u nás sezónně chřipkou až milion lidí a výšezmíněný pandemický plán počítá s infekcí až 30% obyvatel. Marně jsem však v onom dokumentu hledal zmínky o proběhlém stanném právu.

Tak se nezatěžujme nudnými čísly a pojďme na pivo. Moc pivovarů nám zatím nezkrachovalo a zahrádky se postupně plní žíznivci. Uvědomělou konzumací proti všem našim nepřátelům, ať už jsou to nepřemýšlející inertní viry nebo nepřemýšlející vlastizrádní politici plnící rozkazy Římského klubu!

Veselé léto a dej Bůh štěstí!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>