Když má svátek Běla

Dnes je 21. ledna, svátek má Běla, tak jak to oslavit? Nejlépe přímo Starobělským ležákem.

Zatímco kdysi v městském obvodě Ostrava Jih bylo možno jít tak maximálně na Radegast, Ostravar či PU, dnes jsou již možnosti značně rozšířené. Můžeme se stavit do Dromedára, do Aera, na Bernarda, Moravu, Ostravici nebo Nachmelenou opici Anebo právě na pivo starobělské.

V neútulném socialistickém šantánu Metalurg už Starou Bělou netočí, ačkoliv to nápis na objektu tvrdí. Takže je třeba zajít až na Karpatskou. Tam mají ve Starobělském šenku na čepu běžně tři, čtyři druhy, ale lokál je trochu cítit jako čekárna u zubaře.

Dáme-li se na cestu do Bělského lesa, asfaltka pro pěší nás zavede přímo do Staré Bělé. Tam lze navštívit hned dvě alternativní provozovny. Katolický dům a hospodu U Matěje na cestě do Polanky nad Odrou nebo Proskovic.

V Bělském lese, ale nemusíme chodit příliš daleko. Místní Koliba je stará snad přes 40 let, avšak přesto, že leží v celkem atraktivní lokalitě, byla dlouho uzavřena. Dnes se v příjemném prostředí čepují minimálně 4 druhy starobělského. Funguje také kuchyně. Čekám, že v létě tady bude narváno.

Dávám si jednu 12° . Tak na Bělu!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u “Když má svátek Běla

 1. Asdad je typickej internetovej blb dnešní doby.
  Navíc bude silně zženštilý, pokud tedy vůbec je rodu mužského, protože jeho reakce mi spíš připomíná situaci, kdy kluk pozve v tramvaji holku na rande a ta se náhle dostane do rozpaků. Ženy už to tak mají nastavené a používají přesně takové výrazy jako tady ten Asad.
  Myslím, že hodně začali lidi degenerovat po tom výbuchu v Černobilu.

   • Evidentně taky pracujete v Globusu, když víte, že pracuju na myčce nádobí.
    Co se Vám v životě přihodilo zlého, že máte tu potřebu mě oslovovat přes internet a pod anonymní přezdívkou?

 2. Starobělský šenk je cítit jako čekárna u zubaře? No tak chodím tam často, ale tato asociace na mě ještě nepřišla:-)) Jinak si myslím, že zdejší Starobělské ležáky jsou zde stabilně v nejlepší formě, za mě vždy vzorné. Navíc minimálně ve třech vydáních, poslední dobou spolu s rovněž dobrou ipou. U Matěje mají jen filtr a nefiltr, a ne vždy jsou oba na čepu. Ale jinak 11 Aero a repertoár staroběslkých jsou pro mě v Ostravě, co se ležáků týče, jasná volba. Momentálně neznám lepší. Tím spíše, že obě provozovny jsou v docházkové vzdálenosti z mého domova. Což mi ovšem doma po večerech působí mnohdy velké duševní boje.

   • Opravdu? To jsem překvapen! Děkuji za nabídku, ale upřímně – nevím jestli zajít. Problém je v tom, že jsem poněkud nesmělý a internetová anonymita mi více vyhovuje. Moc byste si se mnou asi nepopovídal, před novými lidmi jsem celkem nudný společník. Navíc už za asi dva týdny se chystám na půlroční alkoholický půst… Takže zatím asi ne. Ale i tak děkuji.

 3. Něco mi říká, že Starobělské je dobrá volba.
  Jinak nechci být poslem špatných zpráv, ale stejně by ses to Martine dozvěděl – v Pardubicích na nádraží končí Bahno, SŽDC mu neprodloužily smlouvu na pronájem nádražních prostor.

 4. Tak to starobělské miluješ a pravděpodobně ani netušíš, že pro Starobělský pivovar pracoval Tvůj „dvacetiletý dvojník“. Nebo možná „mladší brácha levoboček“ ?Nechodil Tvůj táta na starobělské? :-)
  Foto dvojníka jsem Ti poslal na mejla. R.C.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>