Kvadrian 14°

Když jsem v únoru 2009 otvíral Podorlický pivovar v Rychnově nad Kněžnou netušil jsem, jak se tamní výroba za pár let rozjede.

O několik roků později jsem v hobitovské pivotéce rychnovské pivo sám prodával. Bylo velice populární a várka byla zpravidla hned pryč. Líbily se krásné láhve i visačky s popisem výrobků, které vypadaly jako jakési certifikáty. Chutnaly mi jak desítky, tak piva vícestupňová i tmavá.

Na oslavu nového roku jsem si koupil láhev tmavého speciálního piva s názvem Kvadrian. Byla to 14°.Opět mne velice zaujala atypická láhev. Vypadala jako buclatější klasická euro flaška, avšak evidentně měla větší objem. V tomto případě to bylo plných 660 ml. S takovou mírou jsem se setkal například v Brazílii nebo v Indii. Láhev i poněkud retro etiketa mi vyloženě povzbudila chuťové pohárky a já si pivko s chutí otevřel.

Mok výživný i celkem kvalitní. Na rozdíl od doppelbockové dvacítky, kterou jsem popíjel o den dříve jsem nezaregistroval žádnou protivnou nasládlost. Trochu karamelu, špetka praženosti, jinak však pivo, jak má být. Okrajově jsem cítil slabou příchuť másla, která snad upozorňovala na přítomnost diacetylu, avšak v celkovém konceptu onoho výrobku mne to ani přílišně nerušilo.

Přeji si zase někdy ochutnat rychnovský mok točený.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>