Kyselý Radas

Pivovárek ve Střítěži u Hnojníku stále vaří. Jeho pivo jsem občas ochutnal ve výškovické hospůdce Dostavník.

Předevčírem jsem spěchal na zkoušku do Hudebního Bazaru. Na Nádražní ulici jsem potkal známého. Ten se mi svěřil, že si s kumpány koupili v Makru (nebo kde) bečku ležáku Radas a že se jim zdá kyselá. Hned mne zatáhl do jakéhosi obchůdku v rekonstrukci, kde mi jeden půllitr bezprostředně natočil.

Hned při prvním loku jsem uznal, že má pravdu. Mok byl náležitě nakyslý. Zpočátku bych možná doufal, že se jedná o špatně udržované pivní potrubí mobilního výčepního zařízení. Chyba však byla bohužel v samotné výrobě. Pivo se prostě zkazilo. Jednalo se o nefiltr a nepastér, leč expirace byla údajně až v šestém měsíci letošního roku.

Přes to všechno inkriminovaný Radas byl zdravotně nezávadný a nešťastní klienti se jej místo reklamace zřejmě rozhodli vypít.

Pivovar Radas založil před časem jistý bohatý podnikatel z Těšínska, který se jmenuje Radůz. Původní plán byl konkurovat regionálnímu Radegastu a pochopitelně všem minipivovarům v regionu. Podle mne však jeho kapacity zůstávají nevyužity.

Jako pivo je Radas slušný, někdy se však něco zgrcne.

Již následujícího dne jsem viděl zhrzeného zákazníka kupovat v Paskově sud místní 12° na spravení pochroumané chuti.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>