Mnoho pivních Kamenic

Ještě zhruba před 10 lety mi jméno obce Kamenice nic neříkalo.

Teď již znám hned tři a ve všech se vaří pivo.

S pivem Kotouč z České Kamenice, která se nachází v Ústeckém kraji jsem se osobně seznámil  na pivním festivalu v ČB. Byla to jedna z nejlepších tam prezentovaných značek a zanechala ve mne svou paměťovou stopu. Možná by stálo zato bližší a důkladnější setkání, ale je to dosti z ruky.

Další obec Kamenice leží v kraji Vysočina. Podle mapy je to celkem díra, která není daleko od Brtnice, kde se vyrábí chutný a velice osobitý Ruprecht. Nabídka piv však lákavá. Zkoušel jsem telefonní kontakt, ale prozatím jsem neuspěl.

Ve třetí Kamenici, tentokrát nad Lipou jsou dokonce pivovárky dva, což mi nápadně připomíná 19. století. Pivovar Kokeš je asi hodně malý a má celkem omezený provoz. Jezdí tam nějaká úzkokolejka z Jindřichova Hradce a na setkání s pivem Kokeš je třeba se nějak s vedením domluvit. Jeden můj kolega tam však byl a tvrdí, že tamější mok je skvělý.

Druhý pivovar je asi o něco agilnější a jeho lahváč je příležitostně možno okusit i v Ostravě. V pivotéce na Nádražní jsem si ve slevě (dva dny po expiraci) celkem za 38 Kč zakoupil půllitr 11° a 12°. Ležáčky zdravě hořké, vyvážené a vesměs pilsnerovsky vydatné. Josef Groll to s tím svým původním pivkem myslel dobře, než mu to zkurvil SAB Miller. Další světélko na pivní mapě, na které teď figuruje již skoro 460 lokalit.

Někdo by řekl, že je příliš hodně Kamenic. To je jedno, hlavně však ať všechny vaří kvalitní truňk!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>