Nedělní Bělehrad

V neděli vypadá hlavní město Srbska skoro stejně jako třeba ve čtvrtek. Alespoň cesta od řeky do knajpy Samo Pivo.

V lokále pár lidí, ale všech 23 píp v pohotovosti. Ptám se výčepního na nějaký ležák a je mi nabídnut Pilsner Urquell. Tohle tedy opravdu ne. Takže lahváč. Krueger+Brent mi tentokrát moc nejede. Je teplý a zdá se mi dost nasládlý. Loni jsem tady pil celkem slušné srbské pivo Kaš. Dnes mají na čepu od této značky pšeničný Pale Ale. Jmenuje se nějak jako „bledolící“ a zpočátku v něm cítím jasně kyselé bonbóny drops. Během půllitru si však zvyknu a docela mne osvěží.

Něco hořčejšího? Pandora Session IPA od Tronu. To jsem to ale s tou hořkostí přehnal! Alkoholicky to může být nějaká desítka, ale přílišná chmelová hořkost a pálí na jazyku. Zkusím tedy ipu z poněkud jiného soudku. Tentokrát britského. A je to dobrá trefa. Silnější Ipa Kaleidoscop je skutečně chutná. Sladově robustní a příjemně chmelená, nejspíš britskými chmelovými odrůdami. Takový vkusný mok mne vůbec nemůže urazit.

OK. Co to je za pivo Cabra Azul. V překladu Modrá koza a je to skutečně pivo ze Španělska ze stejnojmenného minipivovaru. Ve Španělských značkách se příliš neorientuji, tak se rozhodnu ochutnat. Je to čítankový Oatmeal Stout. Hutný černý truňk zjemněný ovesnými vločkami. Jen ta pěna by mohla být smetanovější.

Dal bych ještě jedno, ale došly mi dináry. A tady neberou eura ani karty. Představenstvo Samo pivo je samo proti sobě. Takže na shledanou v listopadu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>