Nešťastní Jílešovičané

Minulou sobotu jsem vyrazil na svou kondiční procházku pod záštitou pivovaru Rohan.

Úvodní etapa z Darkoviček do Děhylova. První zastávka – hostinec U žaby. Na čepu mimo jiné i Rohan 11°. Celkem slušný čep, ale nebyla ještě ta správně vyladěná žízeň.

Cesta lesem po turistické značce vedla do kopce a nad okrajem Dobroslavic, kde jsem ze značky sešel zase z kopce. Přešel jsem osadu Rybárna a za chvíli dorazil do Jílešovic. A tam začal problém. První špeluňka byla beznadějně zavřena. Ne že by mi bylo smutno po točeném Ostravaru a country písních všudypřítomných trampů na předzahrádce, ale bylo mi líto obyvatel Jílešovic. Dotyčná hospoda při mé poslední návštěvě před cca 4 lety kandidovala na uzavření Hygienou. Co se ale stalo doopravdy?

Ještě větší depresi jsem ale chytil, když jsem přišel před uzamčené dveře restaurace U mlýna. Tento podnik sice míval dosti ošemetnou provozní dobu, ale uvnitř i na příjemné zahrádce tekl mimo jiné i polotmavý Rohan 13°. Tady to už byla skutečná přeháňka. Takto jsou hrdí jílešovičtí občané odsouzení snad k návštěvě jediné zbylé hospody. Jedná se na můj vkus o dosti snobský a cenově nevlídný podnik Na Kamenci. Kdo má rád slušné restaurace, může si přijít na své. Ovšem pivaři, kterým jde o veselé posezení u dobrého moku nemají v Jílešovicích kam jít.

Neosvěžil jsem se ani v Kozmicích Na ranči. Cedule hlásala „v sobotu zavřeno“ a já se ani nesnažil dopátrat, zda-li se uvnitř konala nějaká soukromá akce, nebo podnik neotevřel díky svéhlavosti majitele.

Pivo jsem si tak dal až doma z lednice. Můj výlet byl dosti traumatickým zážitkem. Jedno však vím jistě. Příště budu muset změnit trasu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Nešťastní Jílešovičané

  1. Zdravím
    V tu sobotu sem vás potka na cestě z Kozmic do Darkoviček,příště Vás svezu teď sem byl plný.
    Putování za Rohanem bych změnil Děhylov je z ruky a na hospodu u Kubinů v Kozmicín není moc spoleh…
    Já bych vyrazil z Darkoviček na sever u Františka odbočil na Vojenské,kolem muničáku přes les na Vodný Důl,kolem rybníka do Vřesiny tam do hospody u Návratů,která je asi 20m od autobusové zastávky na čepu se střídá Rohan 11 a 13.Pak kolem hřiště na bývalé koupaliště na čepu Ostrava,ale fajn posezení pod lesem.Poté pokračovat po cykloztezce do Darkovic na přírodní koupaliště Na Hrázi čepuje se Ostrava,ale majitel přislíbil že zkusí Žabáka /slíbil mi to !!!/toto místo doporučuji,kvůli překrásnému prostředí a pohodové atmosféře. No a dál po cykloztezce kolem bunkrů do Darkoviček na hřiště na Rohan.Myslím si ,že toto je moc pěkná procházka asi 11,5km. Ještě bych doporučil v Darkovicích hospodu na zastávce.Čepuje se sice Ostrava a Staropramen ,ale je to jedna z nejkrásnějších hospod na Prajzké.Jedna z mála co je ještě skoro v původním stavu z dob možná ještě první republiky.Sice proběhla rekonstrukce ,ale si myslím,že velmi citlivá a posezení je opravdu super.Jo a ještě sem zapoměl na Rohana v Hlučíně na točně busu č.34.

  2. Tak slušná restaurace je snobská? Nebo proč je snobská? Sice tam bohužel čepují Ostravar, ale za 28 Kč. Jídla jsou dražší, ale pokud jejich kvalita odpovídá, tak je to snad v pořádku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>