Opice v belgickém stylu

Belgie jsem si letos užil celkem dost. Nicméně tuzemské pivko v belgickém hávu potěší.

Název krnovského speciálu je Cherry Belgian Barrel Aged Ale. Mám rád barrigová vína a samozřejmě nepohrdnu ani chmelovým mokem, který dozrává v dřevěných sudech po.archivním vínu či po nějakém destilátu. Belgická 16 Opice zrála v barelu po whisky Gold Cock a dozrávala v lahvích.

Nějak jsem zpočátku nezaregistroval přesný název, proto mne kyselkavá chuť trochu zaskočila. Krnovské Cherry Ale však není regulérním kyselákem. Opravdu spíše připomíná tradiční ovocná piva vlámská, respektive valonská. Shodou okolností jsem před pár dny okusil višňové pivo ze Staré Bělé. To bylo celkem sladké a mimo jiné jsem tam cítil i skořici. Opičí truňk se mi jevil o poznání sofistikovanější. Višňovitost jsem vnímal jen okrajově, spíše jsem se soustředil na barrigové kvality. Belgian Cherry byl vyroben z kombinace ječného a pšeničného sladu. Všechny jeho složky, včetně inzerované višňové šťávy se mi zdály v balanci. Dokonce bych byl schopen rouhavě prohlásit, že mne tato značka oslovila více než třeba klasický Timmermans. Přestože má toto pivo EPM 16, je velice pitelné a sedmička je rázem prázdná. Mok určitě vhodný na sváteční stůl.

Bravo Opico!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>