Pivo v kosmu

Včera jsem slyšel zajímavou informaci v televizním pořadu Záhadný vesmír.

V jakési galaxii nebo mlhovině byly zjištěny stopy etylalkoholu. V přepočtu na obsah alkoholu v pivu by to znamenalo, že zjištěné množství by posloužilo na 300 000 pint denně na osobu pro obyvatele celé planety (aktuálně zhruba 7.7 miliardy) po dobu minimálně miliardy let. Bohužel, v objeveném etylu jsou přimíchány rovněž stopy kyanovodíku a CO.

To je ale kravina! Ale že ti Američané jsou vynalézaví! Nejvíce mne však zaujalo, že ta astronomka, která toto v TV vysvětlovala seděla u škopku v pivovaru BBC. Tento minipivovar nemá nic společného ze stejnojmennou britskou zpravodajskou společností, ale ona zkratka znamená Belmont Brewing Company z kalifornského Long Beach. Nosalgicky jsem si zavzpomínal, jak jsem tam zjara roku 1995 vesele popíjel místní ejly a stouty, až mi málem ujel autobus zpět na loď.

Svět je prostě malý a lihové galaxie jsou miliony světelných let daleko. Tak se uvědomělé konzumaci věnujme na naší, prý modré planetě!

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>