Po čase opět Ostravice

Nějak mi došlo, že dlouho jsem už neochutnal pivo z Beskydského pivovárku. Chtělo to nápravu.

V Marné slávě na Hlavní třídě v Porubě mají na čepu hned tři druhy jeho výrobků. Jako pizzerie je Marná sláva už po léta zavedeným podnikem (i když v jiných lokalitách) a už odpoledne je zde obtížné najít volný stůl. Ležák standardně hořký. Možná kdysi více voněl, ale je celkem poživatelný. Klasické a zřejmě nejpopulárnější Beskydské Hořké se skoro nezměnilo. Hořké je dostatečně a též je vkusně aromatizované. Mile mne potěšil Bandit – produkt ve vídeňském stylu. Mok jemnější, ale velice dobře pitelný.

O den dříve jsem okusil i ostravický Red Ale. Tam byly mé dojmy ještě pozitivnější. Pivo spíše ve stylu britském s hezky vyváženou chutí. Každý trochu prokádrovaný pivař v něm může najít to, co potřebuje. Ať už dostatečně intenzivní složku chmelovou nebo příjemnou sladovost. Síla tak akorát, takže je možno bez obav popíjet.

Navzdory občasným hláškám, že pivovar na Ostravici konstantně navyšuje výrobu a jeho pivům klesá kvalita mohu konstatovat, že Beskydské je stále chutné a je dobře, že si našlo cestu ke svým spotřebitelům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Po čase opět Ostravice

  1. Když jsem poprvé ochutnal Beskydský ležák , překvapením jsem vykulil bulvy. Chutnal mi skvěle…..a chutná mi dodnes. Někdy musím ochutnat jak Beskydské hořké, tak Bandit. Zajímá mě i chuť Beskydského smrkáče…..zkrátka mám mezery.
    René Costache

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>