Poměrně zdařilá Vídeň

Tzv. „vídeňský“ polotmavý ležák nepatří sice k mým nejoblíbenějším stylům (jako např. Brown Ale), nicméně vždy jej rád ochutnám.

Celkem rád chodím do minipivovaru Aero na Edisonově ulici v Ostravě Hrabůvce. Stabilní kvalitu si drží jejich Pilot či Kapitán

Občas přijde Aero s něčím novým, což se vždy úplně nepodaří. V nejnovější historii jsem se setkal s nepříliš povedeným dýňovým speciálem, který mi připadal protivně nasládlý. Podobně dopadlo i místní vánoční tmavé pivo.

Dva dny před Štědrým dnem jsem ukončil kalendářní školní rok na škole Ave Art a usoudil jsem, že nejbližším pivním podnikem, kde mohu naleznout netradiční značku je právě Aero.

Světlý Pilot 11°tradičně chutný. Tady nemohu šlápnout vedle. Ale co tak něco nového?

Vídeňský ležák Navigátor možná není tím nejnovějším aerovským počinem, ale rozhodl jsem se jej ochutnat. Mám dojem, že pod stejným názvem se objevovalo v nedávné minulosti pivo 13° bavorského typu.

Vídeň výborná. Lehký karamel, jinak však rozlišovací aerovské chuťové prvky. Tak, jak to má být.

Pivko chutnalo a kdybych tenkrát nespěchal, určitě by u jednoho nezůstalo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>