Porubské pivaření

Včera jsem po čase zase trochu pivařil v Porubě.

První zastávka – a hned zklamání! V pajzlu Kompas kousek pod Alšovým náměstím už točí místo 11° Rychtáře Bráník o stejné stupňovitosti, leč bez chuti. Naposledy tam stál půllitr hlineckého 25 Kč. Bráník je točený do 0,4 l a stojí 22. Nicméně v 30 °vedru jsem hned dvě polkl.

Začala bouřka a já se zamířil schovat do klasické pivnice U Dudáka. Myslím, že v 80. letech tomu říkali „Liďák“ a já tam v oné době pil snad nejhnusnější Zlatovar mého života. V rove 92 tam v jednom traktu dotyčné hospody točili mimo jiné i černou jarošovskou 10° a já tam chvíli i  hudebně působil.

Dudák, jak vypadá dnes je starý už zhruba 25 let. Na čepu jen Ostravar 12°, avšak čep celkem slušný. V lokále jsem si všiml jisté sklenicové nejednoty. Já jsem své pivo obdržel v klasickém výškáči Ostravaru, zatímco většina přítomných hostů popíjela z pěkných půllitrových kryglíků. Nabídka hospodských jídel rovněž dostatečná, ceny však stále stoupají. Jinak můj celkový dojem z Dudáka byl poměrně pozitivní.

Cenově jinde je celkem nově zavedená Pivotechna. Nabízí se otázka, zdali se bude podniku této kategorie na svém místě dařit. Poloha je strategická, ale nejsem si jistý, jestli porubská populace k sofistikované pivní vědě už dospěla. V nabídce včera dva poměrně slušné ležáky (Ostravice, Moravia Brno), jinak samé drahé speciály, apy, kyseláky a rauchy. Asi dvanáct malých piv a tyčinky mne vyšlo zhruba na 600 Kč. Ale jednou za čas…

Hned vedle Pivotechny je laciný výčep, kde točí výhradně Ostravu, avšak pěkně na hladinku.

To pivaře potěší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “Porubské pivaření

  1. Tak v podniku, kde se nabízí přes deset speciálů z celého Česka a je tam i dobře zásobená pivotéka, asi nelze čekat „ostravské ceny“. Mimo to, rakouské ceny jsou pořád ještě asi tak trojnásobně vyšší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>