Přijede reprezentant Camry

CAMRA (Campaign for Real Ale) je britská organizace pivařů, kteří bojují za kvalitu a další rozvoj svého tradičního svrchně kvašeného piva.

Jeden z jejich doživotních členů přijíždí čas od času i do České Republiky. Jmenuje se Mark Baverstock a bydlí v severoanglickém Southamptonu. Mark je pravý pivní turista. Sjetou má skoro celou Evropu a část svých pivních misí strávil i v zámoří. Vždy přilétá s objemným batohem, ze kterého vytahuje dárky pro své pivní přátelé. Většinou jsou to britská lahvová piva a pivní sklo, nicméně vozívá sebou i jiné tématické suvenýry a tiskoviny.

Mark přijíždí zpravidla na 10 – 14 dní. Bydlí u mne a skoro každý den jeho pobytu vyrážíme na pivní výpravy. Mark není lenivý. Ochotně se mnou jezdí i do těch nejvzdálenějších regionů a nereptá ani když musíme ujít pár kilometrů pěšky. Je velice družný a rád komunikuje s místními obyvateli. Pro tyto účely se naučil i pár vět česky. Jeho tolerance na alkohol s přibívajícími léty klesá( letos oslavil 55. narozeniny). Od dob kdy byl po 12 černých 13°schopen stát v hospodě na stole a zpívat anglický tradicionál Jerusalem uplynulo již dosti času. Mezitím Mark onemocněl rakovinou tlustého střeva, ale díky svému pozitivnímu přístupu k životu se z toho, zdá se bez větších následků vylízal. Dnes Mark pije jen střídmě. Většinou nepřekročí hranici 10 půllitrů denně.

Naší specialitou byly tzv. české snídaně. Po prochlastané noci jedno, dvě na spravení v nádražním bufetu spolu s talířem výživné polévky. Tato kombinace však však vyvolávala v Markově organismu střevní problémy. „Příliš mnoho tekutin,“ říkával přes dveře kabinky WC. Mark též oplývá vtipy. Mnohé z nich jsou rasistické. Můj oblíbený je vlasně hádankou:

Proč je na cikánské svatbě kýbl s výkaly?

Aby se odlákaly mouchy od nevěsty.

Martk přijíždí ve čtvrtek 22.8. a čeká nás náročný pivní program.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>