Puškvorec došel nebo podražil

Na loňské Vánoce mi dala sestra voucher na konzumaci v hodnotě 500 Kč v minipivovaru Zámeček Zábřeh.

Kdysi jsem tam býval pravidelným hostem, dnes tam zavítám již zřídka. Uvítal jsem to však jako skvělou příležitost po čase zhodnotit místní pivo.

Světlá 11°byla velice kvalitní. Už vizuálně vypadal orosený škopíček se smetanovou zarovnanou čepičkou úchvatně a přímo se nabízel k urychlenému vypití. Chuťově rovněž kvalita. Takový lepší minipivovarský standard.

Do toho přišlo pečené kachní stehno s bramborovými noky a kyselým zelím. To by bylo vhodné zalít tmavým mokem! Kachna musí plavat!

Při svých začátcích v roce 2007 Zámeček nabízel hned dva druhy černého piva. Normální černý ležák a tmavé pivko puškvorcové. Puškvorec byl tenkrát fenomén a v pivu mi chutnal. Nicméně už o pár měsíců později pivovarští učinili fúzi těchto dvou truňků a vytvořili tak „černý ležák s puškvorcem“. Nicméně i tak bylo pro mne tmavé ze Zámečku vždy něčím výjimečné.

Tentokrát však jsem skoro žádný puškvorec necítil. Pivo bylo samý karamel, bylo žensky nasládlé a dokonce jsem kdesi v pozadí cítil nepatrnou stopu spáleniny. Holt už to není to, co to bývalo. Kačenka však byla chutná a celkový degustační zážitek tak vyplynul jako celkem uspokojivý.

Na závěr jsem polknul ještě pšenici s malinou – francouzsky Framboise. Jako sezónní úlet možná zajímavé, ale jako součást běžného sortimentu bych to moc nebral.

Podle aktuálního ceníku se mi zdálo, že Zámeček zlevnil ubytování. V historických pokojích je nyní možné přenocovat už za 1650 Kč! Možná někdy příště se mi to bude hodit….

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>