Radešín neoslnil

Z Nového Města odjíždím autobusem do Radešína.

V životě jsem o této obci neslyšel. Přesto v ní oficiálně fungoval pivovar už v roce 1597 (jako v Humpolci). Když jsem vystoupil jako jediný cestující z dopravního prostředku na rozlehlé točně, hustě sněžilo. Naštěstí Balónový hotel s pivovarem se nalézal asi jen 200 metrů daleko.

Na první (i druhý) pohled celkem vzhledný objekt. Ubytoval jsem se v útulném pokoji, zhlédl soutěžní TV pořad „AZ kvíz“ a vyrazil do restaurace.

Přátelskost podniku umocňovala i skutečnost, že se v něm vyskytovalo i pár hostů, tudíž nezel prázdnotou. Vedle u stolu skupinka ostravských pracovníků rozebírala své nesnesitelné partnerky a pak si jejich členové vzájemně doporučovali hospody s tankovým Radegastem. Přesto měli již na účtence zaznamenaných pěkných pár kousků z místní produkce.

Hm. Na čepu je i devítka. Myslím na naši Letušku (stejnostupňové pivko z Aera) a na počátek testu si jednu objednávám. Ale není to vůbec dobré. Utrejch řídký ve kterém, alespoň pro mé chuťové pohárky dominuje jablečná příchuť. Tak tohle moc nevyšlo. Co tak 11? Ta už je podstatně pitelnější, avšak stále nic moc. Speciální 12°je označena jako „červená“, avšak onen název s reálnou barvou příliš nekoresponduje. Spíš takové lehce kulérované světlé.

Svrchňáka pouze malého. Normální přechmelený ejl. Na závěr pšenici. Možná jako vánoční speciál dobrá, ale osobně mi připomíná koriandrový vývar s pomerančovou kůtou. I u výrobu belgického Witu by se mělo doplňujícími surovinami neplýtvat.

Nejlepší, co jsem v Balónové restauraci pozřel, byl velice chutný hamburger. Ještě aby bylo možno jej něčím alespoň podobně kvalitním zapít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>