Region v pivotéce

Po exotice z celé republiky přicházejí konečně na řadu malé pivovary z regionu. 

Premiéru má dnes již velice známý Koníček z Vojkovic. Máme na prodej jeho silný triumvirát Ryzák 11°, černý Vraník 12°a speciální 14°Grošák. Vojkovice rozšiřují signifikantně výrobu a hledají odbytiště pro svá piva i v samotné konzervativní Ostravě.

Hukvaldský pivovar má tradici již od 16. století. Po uzavření provozovny v roce 1970 byla dlouho žízeň, dnes už však několik let  naštěstí funguje minipivovárek v nedalekém Dolním Sklenově. Hukvaldské pivo můžete milovat nebo nenávidět. Neutrální vztah snad ani neexistuje. Má zvláštní příchuť, která se může jevit někomu jako hrubá senzorická chyba, jiný to zase může považovat za reminiscenci spontánního kvašení. Vedle pár sezónních speciálů vaří Hukvaldy pravidelně světlou 12°a polotmavou 14°.

Rožnov pod Radhoštěm již od roku 2000 nepatří do našeho regionu, nicméně jeho pivo můžeme dodnes nostalgicky považovat za regionální značku. Po nepříliš povedeném pokusu z poloviny 90. let se někdejší rožnovský pivovar dostal na tu správnou cestu. Všechna místní piva jsou dobrá a nejlépe samozřejmě chutnají přímo v prostorách pivovaru.

Život krátký – piva hodně. Využíjte speciální nabídky a přijďte se zásobit pivem k romantickému trávení zkracujících se zimních večerů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>