Rezek není jen Petr

Může to být i Daniel. A hlavně též název minipivovaru.

Před pár lety jsem v opavské Pivní Mozaice viděl nálepku piva Rezek. Ptal jsem se obsluhy a dozvěděl jsem se, že Rezek byl sice v nabídce, ale byl brzy vyprodán.

Proto jsem měl radost, když jsem Rezka nyní objevil v pivotéce na Nádražní třídě. Měl jsem vskutku štěstí. Cesta za Rezkem je dlouhá. Pivovárek se nalézá v obci Zásada někde v Severních Čechách. Kdybych tam vážil cestu vlakem, musel bych nejdříve do Pardubic a poté další dvě hodiny do Železného Brodu. A až pak bych se autobusem dostal až do Zásady.

Pivo jako takové je bohužel PH kyselé, ačkoliv to v chuti většinou vůbec není poznat. Zásadotvorné látky míval prý Pilsner Urquell. Mít výrobnu piva v Zásadě zavazuje. 12°Rezek byl slušný. Středně hořký, příjemně aromatický se středně dlouhým dozníváním. Mám radost, že se do Zásady nemusím trmácet.

Mám své Zásady.

A samotný Petr Rezek mne nikdy příliš nezajímal.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>