Samuel Smith´s India Ale

Také mi to slůvlo „pale“ na etiketě chybí. Nicméně Samuel Smith´s India Ale je pravá britská IPA.

Tento anglický pivovar stále používá vodu z hluboké studny vykopané pro tyto účely již v roce 1758. Pivo kvasí v originálních kameninových nádobách. V tomto pivovaru se prostě letitá tradice nezapře. Tato IPA je plněna do třetinkových lahví, ale jelikož výrobek pochází z Anglie nemá flaštička obsah 330 ml, ale hned 355 ml, což je ekvivalent podle staré britské, ale dodnes používané míry údaje 12 fl.oz. Pro bližší představu – půllitr je zhruba      16 fl.oz.

Jak už to u svrchně kvašených piv bývá, ve vůni je cítit ovoce. Není to žádný brutál, jen lehce ovocný buket. Chuť je hořká a svědčí o tom, že při výrobě tohoto speciálu se chmelem nešetřilo. Jinak je tato IPA standardní, není převoněná jako mnohé její americké verze, na druhou stranu jí trochu chybí anglická uhlazenost a decentnost. Doznívání plně koresponduje s projevenou chutí. Poučený jedinec má tendenci podávat toto pivo při teplotě kolem 15°C, já jsem si je trochu vychladil zhruba na 10°C.

Samuel Smith´s reprezentuje klasické pivo svrchně kvašené, bohužel, trochu v průmyslové verzi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>