Sbeerka

O tomto podniku jsem slýchával již před několika měsíci. S otevřením si dávali načas.

V budově někdejšího baru Al Capone vznikl nový podnik Sbeerka. Koncepce je zamýšlena jako gastronomický luxus s vybranými specialitami, širokým výběrem nápojů a také s osmi funkčními pípami.

Ačkoliv jsem v blízkém sousedství někdejšího Al Capone příležitostně přebýval, nikdy jsem dovnitř nevkročil. Učinil jsem tak až včera odpoledne. Interiér podniku je veskrze moderní. Funkcionalistické pravidelné tvary, střídmost a účelnost. Tak prostě současné restaurace vypadají. Možná pro mne trochu studené, na druhé straně je to však možná lepší, než kdyby si lokál kýčovitě hrál na Švejkova Kalicha nebo 1. Republiku.

Nabídka piv slušná. Stabilně prý na čepu bývají minimálně dvě piva z pivovárku Morava. Dále vidím Matušku, Antoše a dokonce Krušnohora. Rybí polévka s fenyklem zní lákavě a tak si objednám. V talíři se tekutina trochu ztrácí, porce je tak jen jaksi na chuť, ale je to kvalitní. Zapíjím medovým speciálem z Kraslic. Pivečko skvělé. S týmem z Krušnohoru jsem se seznámil před pár lety na festivalu v Českých Budějovicích. Pivo určitě uvařit umí. Medové má krásné pestré aróma a překvapivou hořkost 40 IBU!

Dále je na řadě „Stará Anglie“ – Ale nebo Bitter z Antoše. Pivka britského typu mám rád. Jejich chuť je nevlezlá, spíše náznaková. Bohužel, v našem současném prostředí, kde se hraje často na nevkusnou přechmelenost, tento styl nejde příliš na odbyt, což je škoda. Stará Anglie je vynikající a a vypadá to, že ve Sbeerce dokážou pivo i vzorně ošetřit. Zkusím přijít někdy dříve ráno, abych se o tom ujistil. Napadá mne ale jedna drobná vychytávka. Onen britský ejlík by měl být podáván při vyšší teplotě, aby se více rozvinula jeho chuť.Stejně jako v UK. To by se však zřejmě neprodával vůbec.

Na rozdíl od Beersu na Stodolní se zdá, že personál je pohotový a hlavně poučený. Z jedné návštěvy nelze více vydedukovat, chtělo by to ještě jeden delší opakovaný pobyt.

Sbeerka není pivnicí v pravém slova smyslu. Trochu mi osobně vadí pivní skleničcky na stopce, což se mi zdá málo vlastenecké. Jinak si ale myslím, že podnik může nabídnout  celkem příjemné posezení a pro pivní lovce i zajímavé pivní značky, jak už to dnes bývá – za poněkud vyšší ceny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Sbeerka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>