Sexistické pivo

Občas si myslím, že v současnosti mne už nemůže nic překvapit a pak si zase přečtu nějaký neuvěřitelný článek.

Včera jsem na Seznam.cz četl, že v UK vyloučili z Britského pivního festivalu pár pivních značek pro jejich sexistické názvy. Bylo to kupř. pivo Dizzy Blonde (blondýna se závratí) a Legs Spreader (roztahovač nohou). Autor článku Jan Lipold ve svém komentáři samozřejmě sluníčkářsky obhajuje prozíravé Brity, kteří na rozdíl od občanů našeho „ulepeného“ Česka ví, co je to slušnost a zejména  „politická korektnost“.

Britové už jsou v hajzlu. Navzdory většinové vůli se jim vnější i vnitřní nepřátelé snaží překazit zasloužený Brexit, do politiky se tlačí muslimové a v metru je oslovují namísto „dámy a pánové“ něco jako „vážení cestující“ nebo dokonce „vy všichni“.

Naše ulepená (nevím, kde Lipold přišel na tento výraz)republika si prozatím ještě zachovala jisté zbytky zdravého rozumu. Také máme sexistická piva a ještě sexističtější reklamy. Autor komentáře připomíná Kozla (Vychutnej si svého Kozla…A Kozla jsi už měla?“), avšak podobně laděných antiemancipačních reklam je zatím u nás mnoho. Ve výcvikovém táboře Staropramenu jsem neviděl jedinou ženu, narážka, že „i muži mají své dny“ může připomínat ženské menstruační období, možná že i nevinný název lageru Souležák naráží na koitus, který je podle všeho vynálezem samčí populace. Loni byl z jakési britské internetové redakce vyhozen 27 letý zaměstnanec, který si dovolil na svém blogu konstatovat, že „ženy nemají penis“.

Zatím se to zdá jako dada fraška, ale myslím, že brzy smích přejde.Homosexuální komunita je čím dál drzejší, má stále absurdnější požadavky a na pražském Magistrátu jim už dokonce vyvěsili jejich duhovou vlajku (to svědčí o procentu homosexuálních zaměstnanců). Možná, že brzy i k nám dorazí americké školní osnovy, které nevinné děti učí, že na světě je zhruba 50 různých pohlavních identit. Mimochodem např. jedno z nich je tzv „girlsfag“ – heterosexuální ženy, které lstivě pronikají do příslušných komunit, kde mají políčeno na 100% homosexuální muže, které jsou prý schopny pro ukojení svých obskurních pudů i znásilnit. Toto je perverzní úchylka, duševní nemoc a nikoliv model jakési pomýlené pohlavní identity.

Takže i názvy piv musí být mravné, politicky korektní a nejlépe sexuálně neutrální. Když se zamyslíte, hned si vzpomenete na řadu nepřístojností v tomto ohledu. Proč se pivo z žateckého minipivovaru jmenuje Samec? A vůbec. Proč se názvy ženského rodu přidělují povětšinou pivům slabším nebo tmavým (Kněžna, Baronka, Černá Barbora, Kateřina, Lejla)? Proč je tak mnoho sládků a tak málo sládkových? Proč jsou slova „slad“ či „chmel“ rodu mužského a ne ženského? Mraky možných otázek jen odkrývají fakt, jak je naše pivovarnictví genderově diskriminační.

Pomalu se naplňuje staré proroctví, které bývalo považováno za lechtivý vtip, že konec světa nastane až bude mít vagína zuby.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Listy UTOPIJE a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>