Shoothouse není pro mne

Původně (strašně dávno) to byla cukrárna Babeta. Malý rohový podnik na rohu Revoluční (Českobratrské) a Dimitrovovy (Nádražní).

Od 90. let se Babeta měnila, ale já to ani neregistroval. Přímo počátkem oné dekády hned naproti stál pivní bar Petřín a po jeho zbourání jsem s nedalekým zařízením ztratil kontakt.

Před pár lety jsem v někdejší Babetě (už jsem zapomněl, jak se ten bar tenkrát jmenoval) párkrát popíjel vojkovického Ryzáka.

Dnes se v oněch prostorách nachází podnik s názvem Shoothouse. Jakási postmodernistická kavárna kombinovaná s barem, kde naštěstí nechybí pípa o dvou kohoutcích. Pozitivem je, že na čepu najdeme kunčického Ogara.

V sobotu po poledni se nacházelo v interiéru pár skupinek mladých osob, nejspíše studentů. Téměř všichni byli vybaveni nezbytnými mobily a notebooky. Atmosféra mi tímto připadala poplatná tomuto trendu a já se cítil málem jako důchodce.

Vše bylo chladné, sterilní a cizácké.

Nicméně Ogar 11°(za 55 Kč) byl natočen celkem slušně.

Shoothouse nabízí řadu různých druhů kávy (mám dojem, že ceny začínají něco kolem 70Kč za šálek), nealko i alko koktejly, zákusky, předražené lihoviny a již zmíněné pivo.

Nu což. Každý máme své. Místní mládežníky zřejmě zase nerajcují knajpy jako je např. U Rady.

Do klasických hospod chodí stále méně lidí a proto tyto podniky stále rychleji ubývají.

Ale jak už jsem tady párkrát psal, pokrok se nedá zastavit.

Buďme vděčni za to, že do baru oné kategorie můžeme zatím jít alespoň na nějakou tu minipivovarskou značku.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>