Sračkovar na obzoru

Pro ty, co prozatím neznají děj mého posledného pivního muzikálu Pivařky.cz jen stručný nástin. Příběh žen beznadějně propadlým pivu se odehrává v hospodě, kde dostanou informaci, že se spojily koncerny SAB Miller, AB InBev a Heineken a začínají společně vařit globální pivo Sračkovar (ScheiseBräu).

Někdy si připadám jako Nostradamus, neboť dokáži alespoň částečně předpovídat budoucnost. Takže AB InBev před časem skutečně přebral SAB Miller za 109 miliard USD. Tato fúze musí být ještě schválena příslušnými úřady a obě gigantické společnosti prý budou muset omezit některé své aktivity, aby splnily kritéria nutná k této transakci. Nicméně poté bude na světě zhruba každé třetí pivo pocházet z dílny nadnárodního Sračkovaru. Takže dvě a dost, řekl by si vlastenecky cítící, avšak nepříliš bystrý český dělník. Já si zase říkám, že musím ukecat místní výčepní v Darkovičkách, aby dala na čep alespoň Rohana nebo něco podobného, abych mohl začít bojkotovat Ostravar. Každý si může najít svou cestu odporu, ale hlavně je důležité, že i když vlci vyjí, naše pivní karavana táhne dál. Nad prohnanými globalizátory jsem již dávno zlomil přenosné pasterizační zařízení, jen jsem zvědav, co teď udělá Heineken?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Sračkovar na obzoru

  1. dneska jsem běžel z Poruby do Háje ve Slezsku a zase zpět a byl jsem fascinován místní pivní nabídkou – Garáž s Garážmistrem jsem minul bez mrknutí oka (dost nuda tam) a pak to přišlo – Děhylov U žáby – Rohan, Jilešovice U Mlýna Rohan a Krakonoš, v Háji jsem minul tuším dvě hospody s Bernardem a jednu s Rohanem, říkal jsem si, že to naše Slezsko je dost požehnaný kraj. :-)

    • To je pravda. Loni jsem udělal párkrát okruh z Hlučína přes Děhylov do Kozmic (Avar, Rohan 11+ 13)a byl jsem docela potěšen. Jen tak dál!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>