Tentokrát sládci volili správně…

Po loňské Black Ipě se dostal na čep hospod podávající ve svých prostorách produkty japonského giganta Asahi jako Volba sládků tzv. Tříkrálový ležák.

Někdy to vyjde, jindy ne. Tmavá ipa z produkce plzeňského Masteru docela ušla. Mezi námi – na tomto stylu zase není ani tak moc co zkazit. Před pár měsíci to byl ležák chmelený za studena, před několika lety zase nefiltrovaný Kozel, což však byla celkem trapná záležitost.

Pomineme -li nevlastenecký nešvar podávání těchto speciálů ve 4 dcl sklenicích na stopce, nutno přiznat, že tentokrát se to docela povedlo. Mok je čirý, samozřejmě filtrovaný a nejspíš i jinak tepelně ošetřený. Primární vůně nic moc, avšak na druhé straně z roztoku zbytečně netrčí dnes tak módní studené chmelení. Výrobek je údajně uvařen ze tří druhů sladů a jsou použity tři odrůdy chmele. Jako tři králové.Jen mi tam jaksi barevně chybí Baltazar (barvící nebo pražený). Už při prvním napití mi pivo zachutnalo. Trošičku neutrální mok, u kterého bych ani neřekl, že má hořkost 37 IBU však krátce po inaguračním doušku projeví příjemné – sladovo – chmelové tělo. Trochu květinky, trochu hlína. Chuť zvolna přechází do homogenního doznívání, které je sice poměrně strohé, leč vesměs příjemné. Typicky pivní aróma v mantinelech dobrého vkusu.

Volná pípa pro Volbu sládků obecně a zejména tématický produkt současného kalendářního měsíce je příjemným osvěžením a pozitivní alternativou v prostředí, ve kterém dominují nadnárodní PU a Radegast.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Tentokrát sládci volili správně…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>