Timeless

Asi před třemi týdny jsem v Kurníkšopěhospodě mezi nabízenými pivy objevil i barigový ležák Timeless.

Je to produkt létajícího pivovaru Sibeeria, který je pověstný svými speciály.

K dotyčnému moku jsem přistupoval jako k opravdovému speciálu a během cca 10 minut jsem vysrkal jen jednu třetinku.

Bylo nutno zapojit příslušné senzory v podobě chuťových pohárků.

V prvním plánu nic zvláštního. Střední hořkost a poměrně nízký říz. Pivo prý nějakou dobu dokvašovalo v dubových sudech. Nebyla žádná informace, že by v oněch sudech před zmíněným pivem kvasilo ještě něco jiného.

Nakonec jsem konstatoval, že výrobek je celkem zdařilý. Je to nesporný kontrast k běžným výčepním vzorně chlazeným a řízným pivům. Proto také je vhodné Timeless považovat za jistý pivní aperitiv.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Timeless

  1. Zdravím, jen dvě opravy:
    1) Sibeeria od roku 2020 nelítá, ale vaří ve svém v pražských Vysočanech…
    2) Timeless není pivo dokvašované v sudech, ale pouze „leželo“ na francouzském dubu několik týdnů. Odtud i název oak aged…

    Tak nevím, jestli v Kurniku mají úplně přesné info…

    • Děkuji za upřesnění. Touto cestou vítám Sibiř mezi „normální“ pivovary. Musím se ještě podívat na stránky Pividky.cz , zda-li je onen pivovar aktualizován. Sám jsem si toho nevšiml. V Kurník šopě bylo u Timeless uvedeno pouze Oak aged. Čili přesnější překlad je „dozrávané“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>