Wiesel je německy lasička…..

…a Wieselburger tradiční  rakouský pivovar založený v roce narození L.v. Beethovena 1770.

Wieselburger ve Vídni běžně točí. Zpravidla se jedná o normální filtrovanou dvanáctku. Pil jsem rovněž jejich Landbier, což byla o něco silnější a nepasterovaná verze.

Včera jsem si však koupil Wieselburger tmavý a při jeho konzumaci jsem byl velice potěšen. Nejednalo se vůbec o obligátní karamelový vývar, nýbrž o mok s pečlivě vybalancovanou hořkostí. Jako představitel tmavých ležáků nemohl být hořký příliš, avšak do popředí nevystupovala ani sladkost, spíše smetanová jemnost a naprostá degustační poddajnost. Někde po stranách defilovala velice něžná příchuť praženého zrna, ale opět jen tak náznakově. Jak vždycky říkám – takovéto pivo neprosazuje asertivně nebo dokonce agresivně své  nekompromisně výrazné chuťové složky, nýbrž jen napovídá a dává prostor k rozvíjení fantazie jeho konzumenta. Tmavý Wieselburger je prostě jedinečný. Ještě kdyby jej tak někde čepovali. Jak je Wieselburg daleko od Vídně?

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>