Zastavení v Bechyni

Do malebného jihočeského městečka vede naše nejstarší elektrifikovaná trať z roku 1903.

Bechyně bývala známá i svým keramickým průmyslem. Dnes je patrně vedle některých kulturních památek její největší atrakcí místní pivovar Keras.

Pivovárek se nachází v poklidné části města na Písecké ulici. Otevřeno má denně od 15 hodin. Již od první minuty mého pobytu jsem s jistotou věděl, že jsem tam správně. Vkusně a střídmě zrekonstruované historické prostory přímo vybízely k návštěvě. Vše úhledné, čisté, funkční a nenačanané. Na třech předpisově označených pípách tři druhy místního piva Keras. Desítka je fantastická. Hořká, příjemně voňavá a nádherně chlebově doznívá. Krásně zapadá do poetické jihočeské krajiny.

Stejně osobitá je i 12. Ta by se dala popíjet několik dní. Navíc příjemnější prostředí si snad ani nedovedu představit. Obsluhují muž a žena v důchodovém věku a prokazatelně ze staré školy. Piva na hladinku, vzorně chlazená a řízná. Většinu jídelníčku tvoří pivní chuťovky do 80 korun. Avšak nejlepším elementem je, že v lokále nehraje rádio ani jiný zdroj nevyžádané hudební či verbální kulisy.

Černá 12 je spíše tmavá a má prokazatelně rukopis místního sládka.

Musím konstatovat, že jíž dlouho jsem nenavštívil podnik na takové urovni jako je bechyňský Keras.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Zastavení v Bechyni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>