Zlatá Kráva 10°

Toho večera U Segala nic moc. Valášek 12°mi moc nejel, Albrecht byl o poznání chutnější, jinak ale stereotyp a nuda.

Naštěstí jsem potkal kolegu, který mi předal cennou informaci: V úterý byl U skákavého poníka na čepu mok z Nepomuku Zlatá Kráva. Tentokrát dokonce v desítkové úpravě.

Nelenil jsem a hned příští den jsem se tam vypravil. Naštěstí jsem to stihl. Kráva byla stále k dispozici. Hned zkraje jsem zaregistroval příjemný buket. Takový, jaký nesmí u správného škopku chybět. A ušlechtilá byla i samotná chuť. Žádná hluboká až pronikavá hořkost, nýbrž nevtíravá decentnost. Naprostá harmonie mezi jednotlivými složkami a nápoj se polykal skoro sám. Na desítku mi Kráva připadala docela tělnatá. Na chvilku jsem v jednom z doušků zaregistroval něco jako stopy pryže nebo PVC, ale to byla zřejmě jen nezávažná chuťová halucinace.

Tato značka stojí nyní U poníka 34 Kč za půllitr, což v dnešní pohnuté době není vůbec špatné. V Kurníku točili ve stejný čas nepomuckou 11°apu, ale ta byla tak přechmelená, že až pálila v krku.

Nicméně Zlaté Krávě fandím!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně a jeho autorem je Jarosek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>